XVII Liceum Ogólnokształcące - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

XVII Liceum Ogólnokształcące

XVII Liceum Ogólnokształcące

To szkoła, w której kultura pracy sprzyja zdobywaniu wiedzy oraz doskonaleniu kompetencji, a także modelowaniu postaw prospołecznych i obywatelskich w oparciu o wartości. Celem działań jest zrównoważony rozwój oraz dobrostan. Społeczność szkoły uczy się, krytycznie myśli, współpracuje ze sobą, działa na rzecz dobra wspólnego i lepszej edukacji.

Wyróżnia ją pedagogika innowacyjności nastawiona na poszukiwanie rozwiązań, łączenie różnych dziedzin i refleksyjne wykorzystanie technologii. Chce przygotować społeczność szkoły do życia w świecie zmian, pragnie budować lepszą jakość edukacji i dać uczniom możliwości rozwoju w kontekście wiedzy i umiejętności, wierzy, że pozytywne doświadczenia edukacyjne młodych ludzi wpływają na ich aktywność i rozwój w dorosłym życiu.

Oferuje wysokiej jakości proces edukacyjny, pracę wychowawczą opartą na rozwoju inteligencji społeczno- emocjonalnej, przestrzeń do podejmowania inicjatyw dla całej społeczności, współpracę z biznesem – w tym m.in. z partnerem technologicznym – firmą Delkom, innowacje współtworzone z firmą Microsoft, pracę projektową, w tym współpracę międzynarodową.

Szkoła tworzy środowisko sprzyjające aktywizowaniu społeczności: ucząc odpowiedzialności, stawiając na rozwój całej społeczności, wykorzystując technologie, wdrażając innowacje i dzieląc się nimi w środowisku, inicjując zmianę edukacyjną m.in. poprzez organizację zajęć otwartych, szkoleń metodycznych i konferencji.

Dane kontaktowe:
ul. Wiczlińska 50 A
81-578 Gdynia
tel. +48 58 620 33 16
sekretariat@zso8gdynia.pl
www.zso8gdynia.pl
Facebook: ZSO8GDYNIA


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek