Szkoła Podstawowa nr 52 im. bł. ks. kmdr. ppor. Władysława Miegonia - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Szkoła Podstawowa nr 52 im. bł. ks. kmdr. ppor. Władysława Miegonia

Szkoła Podstawowa nr 52 im. bł. ks. kmdr. ppor. Władysława Miegonia

Szkoła Podstawowa nr 52, to szkoła oparta na tradycji. Jej siła, energia i potencjał oparte są na wzorcach wygaszonego Gimnazjum nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 7.

Celem jest wszechstronny rozwój dziecka, przygotowanie go do kolejnego etapu edukacyjnego oraz wykształcenie w nim dobrych nawyków i zachowań. To szkoła przyjazna dziecku, skierowana na jego rozwój poprzez doświadczanie wywołujące emocje, które są podstawą nabywania umiejętności, zapamiętywania i kształcenia postaw. Ważnym zadaniem jest także wspieranie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W tym celu tworzy warunki do wyrównywania szans poprzez organizację zajęć specjalistycznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb dziecka. Nauczyciele, to kompetentny i wykształcony zespół kadry pedagogicznej. Pracownicy dbają o dobrą, rodzinną atmosferę, troszczą się o każde dziecko, chętnie służą pomocą.

Szkoła jest kameralna, bezpieczna, z dogodnym dojazdem i dużym parkingiem. Dysponuje znakomitą bazą lokalową i posiada doskonałe warunki organizacyjne. Zajęcia odbywają się w zadbanym, kolorowym otoczeniu, sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny. Godziny zajęć dostosowane są do potrzeb rozwojowych dziecka (jednozmianowość). Bogato wyposażona biblioteka, czytelnia multimedialna, sala komputerowa umilą czas wolny dziecku. Szkoła posiada nowoczesne obiekty sportowe: dwie sale w tym jedna z trybunami, siłownia, salka judo, boisko do koszykówki/siatkówki, piłki nożnej, plac zabaw, a także prężnie działający Uczniowski Klub Sportowy Omega oraz dwie drużyny harcerskie ZHP i ZHR. Ponadto, zapewnia opiekę w świetlicy szkolnej w godzinach 6.30-17.00 oraz możliwość korzystania ze smacznych obiadów przygotowanych w szkolnej kuchni. Miła atmosfera, wysokie wyniki nauczania, doskonale zorganizowana pomoc psychologiczno-pedagogiczna, szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych sprzyjają rozwojowi zainteresowań i uzdolnień uczniów. W opinii lokalnej społeczności placówka postrzegana jest jako bezpieczna, życzliwa i przyjazna.

W szkole czekają na uczniów nowoczesne sale lekcyjne, sala gimnastyczna, świetlica pełna gier, książek i ciekawych zabawek. Nauczyciele też czekają właśnie na uczniów, chcą rozwijać jego zainteresowania, wspomagać w potrzebie, odwiedzać wspólnie ciekawe miejsca, odkrywać nieznany świat przyrody. W czasie roku szkolnego uczniowie biorą udział w wydarzeniach szkolnych, wycieczkach, współpracować z kolegami i koleżankami, samodzielnie wykonywać różne zadania, uczestniczyć konkursach i ciekawych zajęciach pozalekcyjnych.

Dane kontaktowe:
ul. Okrzei 6
81-228 Gdynia
tel. +48 58 663 79 88
sekretariat@sp52.edu.gdynia.pl
www.sp52gdynia.eu
fb.com/sp52gdynia


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek