Szkoła Podstawowa nr 48 im. prof. Kazimierza Demela - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Szkoła Podstawowa nr 48 im. prof. Kazimierza Demela

Szkoła Podstawowa nr 48 im. prof. Kazimierza Demela

Misją szkoły jest wspomaganie zrównoważonego rozwoju młodego człowieka w przyjaznej, bezpiecznej i tolerancyjnej atmosferze. Jest liderem sportu, wygrywając klasyfikację Wojewódzką Sportu Szkolnego Igrzysk Młodzieży.

Szkoła ma doświadczenie z prowadzeniem uczniów zdolnych indywidualnym tokiem nauczania (matematyka, j. angielski), wspomaga uczniów z mocno zindywidualizowanymi potrzebami. Ceni wartość edukacji przyznając wraz z Radą Rodziców stypendia za wyniki w nauce i udział w konkursach. Daje możliwość wyboru języka obcego: niemieckiego, rosyjskiego lub francuskiego. Rozwija zainteresowania czytelnicze, uczestniczymy w ogólnopolskim „Wielkim Maratonie Czytelniczym” (laureaci i finaliści). Kształtuje kompetencje społeczne poprzez pracę w Samorządzie Uczniowskim (złoty certyfikat za przeprowadzenie wyborów do SU od Centrum Edukacji Obywatelskiej). Rozwija uczniów poprzez działania innowacyjne i nowatorskie. Od lat działa system fakultatywnych zajęć do wyboru w ramach WF. Wdrożyła metodę tutorską wspomagania pracy zajęć wychowawczych – zapoczątkowaną uczestnictwem w programie ogólnopolskim „Wychować Człowieka Mądrego”. Innowacja „Szczęśliwa klasa”, to nowe spojrzenie na edukację w klasach młodszych. Autorskie podejście do oceniania, integracja całego rocznika i całodzienne zajęcia w terenie raz w miesiącu to rozpoznawalne już wyróżniki tego działania.

Szkoła realizuje projekty ekologiczne. Współpracuje z polską szkołą w Trokach na Litwie oraz realizuje szereg inicjatyw historyczno-patriotycznych („Wigilia Pokoleń”, „Drogi do niepodległości”).
Zaprasza na pyszne obiady szkolne. Według opinii Gdyńskiego Centrum Zdrowia jadłospis jest dobrze zbilansowany, urozmaicony, bogaty w owoce i warzywa.

Silna integracja środowiska to jedna z największych wartości w działalności placówki. Uroczystości szkolne, festyny, koncerty, wycieczki, wspólne celebrowanie świąt przyczyniają się do powstawania silnych więzi koleżeńskich i przyjaźni.

Dane kontaktowe:
ul. Jowisza 60
81-601 Gdynia
tel. +48 58 621 40 34 +48 621 40 36
sekretariat@sp48.edu.gdynia.pl
www.sp48gdy.webd.pl
fb.com/sp44gdynia


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek