Szkoła Podstawowa nr 46 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Szkoła Podstawowa nr 46

Szkoła Podstawowa nr 46

Atutem szkoły jest znakomita lokalizacja oraz nowoczesna bryła architektoniczna obiektu. Szkoła i przedszkole usytuowane są w gdyńskiej dzielnicy Karwiny, w pobliżu trójmiejskiej obwodnicy. Placówka otoczona jest terenami zieleni – zadrzewionymi skarpami, trawnikami, boiskami, skoczniami oraz amfiteatrem, który służy mieszkańcom dzielnicy jako letnie kino.

Na terenie szkoły usytuowane są dwa place zabaw. Pierwszy, z którego korzystają wyłącznie przedszkolaki oraz drugi dla młodszych uczniów. Wewnątrz nowoczesnego i funkcjonalnego budynku znajdują się przestronne, jasne korytarze z kącikami wypoczynkowymi, śniadaniowymi; dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe, sale lekcyjne oraz przedszkolne, niektóre z tablicą multimedialną; sale terapeutyczne, informatyczne, pracownia multimedialna, świetlica, biblioteka. Do dyspozycji uczniów są trzy sale gimnastyczne, sala judo, sala do gimnastyki korekcyjnej. Szkoła oferuje możliwość korzystania z obiadów. Przygotowywane są one na miejscu ze świeżych produktów, które dobierane są pod kątem dbałości o zdrowy styl życia wychowanków.

Szkoła, mimo iż liczy niespełna 28 lat, wyrobiła swoją markę i zapracowała na znakomitą opinię, podobnie jak młode 2,5-letnie przedszkole, które cieszy się dobrą opinią wśród rodziców oraz dzieci. Jest to niewątpliwie zasługa wykształconej, pełnej pasji kadry pedagogicznej, która podnosi swoje kwalifikacje, stosuje aktywne metody pracy, rozbudza kreatywność i pasję poznawczą uczniów, co skutkuje sukcesami w różnych formach współzawodnictwa. Co roku nasi podopieczni zostają laureatami, finalistami konkursów przedmiotowych, zdobywają nagrody w konkursach, zawodach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Miarą sukcesu uczniów są też wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych, które zawsze plasują nas w czołówce gdyńskich szkół. Oferta dodatkowych zajęć edukacyjnych jest bardzo bogata. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Rozwijanie umiejętności przedmiotowych, talentów plastycznych, sprawności fizycznej, sprawności analitycznej to cele, które skutecznie, przy zaangażowaniu uczniów, realizują opiekunowie kół. Dzieci uczęszczające do placówki objęte są opieką logopedyczną, korzystają z zajęć gimnastyki korekcyjnej. Placówka zapewnia swoim podopiecznym opiekę psychologa i pedagoga oraz specjalistów terapii pedagogicznej.

Społeczność szkolna bierze aktywny udział w programach i projektach zewnętrznych, realizuje własne autorskie projekty. Aktywność ta w dużej mierze dotyczy profilaktyki zdrowotnej, działalności charytatywnej oraz świadomości patriotycznej. Placówka jest organizatorem cyklicznych konkursów międzyszkolnych, które objęte są patronatem Prezydenta Miasta Gdyni. Wysoka jakość edukacji, bezpieczeństwo, przyjazna atmosfera, dobra współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym to nadrzędne cele, które wyznacza sobie i realizuje kadra szkoły.

Dane kontaktowe:
ul. Chwaszczyńska 26
81-571 Gdynia
tel. +48 58 629 12 69
sekretariat@sp46.edu.gdynia.pl
www.zsp4gdynia.pl


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek