Szkoła Podstawowa nr 35 im. kpt Stanisława Kosko - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Szkoła Podstawowa nr 35 im. kpt Stanisława Kosko

Szkoła Podstawowa nr 35 im. kpt Stanisława Kosko

Szkoła znajduje się w dzielnicy Witomino. Patronem szkoły jest kpt. Stanisław Kosko, którego działania zostały uhonorowane odsłonięciem gwiazdy w Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie.

W szkole funkcjonuje 21 oddziałów, w tym kl. 6 sportowa o profilu piłka nożna, 3 integracyjne oraz oddział przedszkolny. Lekcje zaczynają się o 8:00, a kończą najpóźniej o 15:30. Świetlica czynna jest od godz. 6:30 do 17:00. Dwudaniowy obiad w cenie 3,50 zł można zjeść w stołówce szkolnej. Uczniowie rozwijają się pod okiem profesjonalnej, ciągle doskonalącej się kadry pedagogicznej i mogą korzystać z pomocy pedagoga, psychologa oraz logopedy. Wszyscy pracownicy, dbają o bezpieczeństwo dzieci. Dzięki systemowi monitoringu, poczucie bezpieczeństwa znacząco wzrasta.

W szkole znajdują się nowoczesne pracownie: chemiczna, biologiczna, matematyczno-fizyczna oraz bogate zaplecze sportowe. Szkoła prowadzi następujące zajęcia w ramach programu Otwarta Szkoła: język angielski, francuski, warsztaty plastyczne i techniczne, boombowa muzyka, klub młodego odkrywcy, ognisko instrumentalne, kodowanie na dywanie, gry i zabawy ruchowe, gimnastyka dla smyka, zajęcia sportowe, zajęcia przyrodnicze. Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania uczniów: klub naukowy, gry terenowe, język niemiecki, klub przyrodnika. Szkoła aktywnie włącza się w działania, które mogą wesprzeć rozwój dzieci i społeczności lokalnej. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi i naukowymi, min. z Teatrem Gdynia Główna, Centrum Nauki Experyment i Laboratorium Innowacji Społecznych.

Szkoła realizuje różnego rodzaju projekty i programy: Szkolny klub sportowy, Gdynia Młoda Liga, Rugby Tag, eTwinning, Mali detektywi, Trzy koła, Przyjaciele Zippiego, Klimatyczna klasa, Diagnoza inaczej, Tydzień Pasji, Aktywna przerwa, Zmiana przestrzeni szkolnej, Szkoła bez dzwonków, Nauczanie blokowe. Wielu absolwentów szkoły osiągnęło znaczące wyniki w sporcie, co motywuje uczniów nieustannie do odkrywania i szlifowania nowych talentów wśród uczniów, którzy obecnie również znajdują się w czołówce międzyszkolnych, rejonowych i wojewódzkich sportowych zmagań. Kładzie duży nacisk na kształtowanie postawy tolerancji i otwartości wśród uczniów. W konkursie „Gdynia bez barier” szkoła zdobyła medal za kształtowanie aktywnych postaw społecznych.

Co roku organizowane są międzyszkolne konkursy i turnieje integracyjne. Celem takich przedsięwzięć jest: integracja dzieci ze środowiskiem lokalnym, kształtowanie postawy otwartości, życzliwości i akceptacji wobec odmienności. Szkoła otrzymała certyfikaty m.in.: „Szkoła przyjazna dla sześciolatka”, Polskiego Towarzystwa Dysleksji, „Jestem ważny – Dbam o Siebie”, certyfikat dla uczniów SP 35 za zdobycie umiejętności bezpiecznego korzystania z poczty e-mail w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Pierwszy Mail Bezpieczeństwo w Internecie”, „Tydzień bez monitora”.

Dane kontaktowe:
ul. Uczniowska 1
81-647 Gdynia
tel. +48 58 62 40 974
sekretariat@sp35.edu.gdynia.pl
www.sp35gdynia.pl
fb.com/sp35gdynia
youtube.com/sp35gdynia
35nastart.wordpress.com


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek