Szkoła Podstawowa nr 31 im. Synów Pułku - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Szkoła Podstawowa nr 31 im. Synów Pułku

Szkoła Podstawowa nr 31 im. Synów Pułku

Szkoła Podstawowa nr 31 w Gdyni to placówka o długiej i bogatej tradycji. Dysponuje przestronnym, wygodnym i pięknie odremontowanym obiektem, położonym na dużym terenie, u brzegu Strugi Cisowskiej.

Uczniowie mają optymalne warunki do nauki i odpoczynku. Mogą również rozwijać sportowe zdolności, korzystając z dwóch sal gimnastycznych, przyległych boisk oraz krytej pływalni w sąsiedniej szkole. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdyni w placówce działają klasy sportowe dziewcząt (piłka ręczna) i chłopców (piłka nożna). Uczniowie reprezentują szkołę w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w kategorii dzieci i młodzieży, zajmując w nich czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych w sporcie szkolnym, między innymi: I miejsce w Mistrzostwach Gdyni i II miejsce w Półfinałach Wojewódzkich dziewcząt w piłce ręcznej oraz II miejsce w Mistrzostwach Gdyni w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt. Dzięki wsparciu Rady Miasta Gdyni i Rady Dzielnicy Cisowa szkoła pozyskała profesjonalne boiska, bieżnię lekkoatletyczną i uwielbiany przez uczniów plac zabaw. Rokrocznie organizuje atrakcyjny festyn z okazji Dnia Dziecka, współorganizowany i współfinansowany przez Radę Dzielnicy i Radę Rodziców. Uczniowie chętnie biorą udział w konkursach i olimpiadach odnosząc znaczące sukcesy na terenie miasta i województwa, zdobywając również cenne nagrody.

W szkole cyklicznie organizowane są zebrania z rodzicami i konsultacje. Zarówno dzieci jak i rodzice mają dostęp do porad psychologa i pedagoga szkolnego. Istnieje możliwość korzystania z pomocy logopedy, uczestnictwa w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych oraz korygowania wad postawy na zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Dobrze wyposażone i skomputeryzowane biblioteka i czytelnia są miejscem przyjaznym dla każdego ucznia. W sąsiedztwie biblioteki znajduje się przestronna świetlica. Tu dzieci spędzają czas na zajęciach plastycznych, sportowych lub swobodnej zabawie z rówieśnikami. W placówce znajduje się stołówka, w której można zjeść bardzo smaczne, zróżnicowane posiłki, a częsty dodatek do nich stanowią świeże owoce i warzywa. Posiłki wydawane są odrębnie dla klas młodszych i starszych. Ponadto, w budynku szkoły działa stacja pogotowia ratunkowego, gabinet pielęgniarki i stomatologa oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2.

Bardzo aktywnie działa Samorząd Szkolny, którego inicjatywy uzyskują wsparcie i patronat władz miasta. Zainicjował on akcję „Ecobutelka”, która była pionierskim rozwiązaniem problemu z plastikowymi butelkami na terenie szkoły i wzbudziła wielkie zainteresowanie lokalnej prasy. Przeprowadza szereg akcji charytatywnych (zbieranie darów dla hospicjum dziecięcego, pomoc dla dzieci z Ugandy, zbieranie darów dla Ciapkowa itp.) i uczestniczymy w następujących projektach i programach: „Trzymaj formę”, „Lider Lokalnej Ekologii”, „Maraton Czytelniczy”, „Gdyński Zdrowy Uczeń”, „STOP uzależnieniom! Uczeń wolny od uzależnień”.

W szkole działają oddziały przedszkolne, których sale znajdują się na parterze i są dostosowane do potrzeb najmłodszych uczniów. Dzieci z oddziałów przedszkolnych są również objęte opieką świetlicy i mają zajęcia w czasie wakacji i ferii. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w tablice interaktywne i różnorodne pomoce dydaktyczne. Szkoła dokłada wszelkich starań, aby stanowiła ona przyjazne miejsce i aby uczniowie zdobywali wiedzę oraz umiejętności w jak najlepszej atmosferze i przyjaznym otoczeniu.

Dane kontaktowe:
ul. Chylońska 227
81-007 Gdynia
tel. +48 725 269 853
sekretariat@sp31.edu.gdynia.pl
www.sp31gdynia.pl
Facebook: Szkoła Podstawowa nr 31 w Gdyni


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek