Szkoła Podstawowa nr 29 im. Stefana Żeromskiego - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Stefana Żeromskiego

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Stefana Żeromskiego

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Stefana Żeromskiego znajduje się w dzielnicy Leszczynki przy ul. Ściegiennego 8, położona jest w bezpiecznym i zielonym zakątku.

Szkoła posiada tereny do zabaw i zajęć na trawie, dwa place zabaw dla najmłodszych, kompleks boisk sportowych „Orlik” (na obiekcie odbywają się zajęcia: piłki nożnej dla przedszkolaków, klas 1-3 i klas 4-8, piłki siatkowej dla klas 2-8, gry zespołowe dla rodziców, lekka atletyka), siłownię zewnętrzną i dwie sale gimnastyczne. Klasy 4-6 realizują jedną godzinę zajęć wychowania fizycznego na basenie. Szkoła pracuje na jedną zmianę: klasy młodsze kończą zajęcia lekcyjne najpóźniej o 12.35, a klasy starsze do 16.20. Świetlica szkolna działa w godzinach 6.30-17.00 w dniach nauki szkolnej. Sześciolatki spędzają czas w „małej” świetlicy przeznaczonej wyłącznie dla nich. W szkolnej stołówce można zjeść smaczne, domowe obiady. Klasy młodsze na posiłek schodzą razem ze swoim nauczycielem we własnym, spokojnym czasie, poza przerwami obiadowymi.

Nauka w szkole odbywa się w przyjaznej atmosferze, poprzez zabawę i nowości technologiczne. Stale rozbudowywany jest zasób pomocy dydaktycznych dla klas młodszych i starszych. Doskonale wyposażone sale do nauki przyrody, biologii, fizyki, chemii i geografii. Każda sala lekcyjna wyposażona jest w komputer i rzutnik, w siedmiu klasach znajdują się tablice multimedialne. Na każdym piętrze jest mobilna pracownia tabletowa, z której korzystają wszystkie klasy. Szkoła współpracuje z firmą Microsoft, wykorzystuje usługę Office 365 Education, która stwarza duże możliwości pracy zespołowej w przestrzeni Internetu. W trakcie nauki zdalnej korzysta ze stałych kont uczniowskich i nauczycielskich w ramach aplikacji MS Teams. Zajęcia odbywają się wg stałego planu zajęć. Dba o bezpieczeństwo, ekologię i spokojny rozwój uczniów. Pracuje w małych zespołach klasowych. Wszyscy uczniowie mają szafki, gdzie mogą odłożyć część swoich podręczników i przyborów szkolnych. Na korytarzach znajdują się stoliki i krzesełka, stoły do ping-ponga, piłkarzyki.

Po skończonych lekcjach uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach rozwijających ich zainteresowania, w kołach: biologicznym, geograficznym, matematycznym, twórczego pisania i zajęciach teatralno-muzycznych. W szkole jest nauczany język angielski od oddziałów przedszkolnych do klas 8, języka niemieckiego od klasy 6 do 8 i języka rosyjskiego dla chętnych uczniów z klas 4-8. W szkole pracują specjaliści od pomocy psychologiczno-pedagogicznej: pedagog, psycholog, logopeda i terapeuta pedagogiczny. Współpracuje w zakresie kształcenia oraz rozwijania kontaktów pomiędzy uczniami i nauczycielami z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza na Litwie i ze Szkołą Średnią nr 216 w Petersburgu.

Biblioteka szkolna zawiera bogaty wybór książek dla dzieci i młodzieży z literatury pięknej i popularnonaukowej oraz czasopisma. Księgozbiór został wzbogacony o około 1000 nowych pozycji w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Rodzicom poleca literaturę pedagogiczną zgromadzoną w biblioteczce rodzica. Mottem szkoły są słowa Seneki Młodszego: „Uczymy się dla życia, nie dla szkoły”.

Dane kontaktowe:
ul. Ściegiennego 8
81-257 Gdynia
tel. +48 58 623 12 44
sekretariat@sp29.edu.gdynia.pl
www.sp29gdynia.stronyzklasa.pl
fb.com/Szkoła-Podstawowa-nr-29-w-Gdyni


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek