Szkoła Podstawowa nr 23 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Szkoła Podstawowa nr 23

Szkoła Podstawowa nr 23

Szkoła Podstawowa nr 23 to kameralne, rodzinne miejsce. Rodzinna atmosfera, doskonale wykształcona, doświadczona kadra ludzi z pasją, podejmująca wyzwania i potrafiąca pracować z każdym uczniem to atuty szkoły.

Baza szkoły – nowoczesna, stale wzbogacana o kolejne nowości, dostosowana do potrzeb naszych uczniów, to: kolorowe, przyjazne i w pełni wyposażone sale, w każdej nowoczesne pomoce, tablice interaktywne (w kl. 0 i I-III każde dziecko ma swoje miejsce do przechowywania pomocy, podręczników); dwie sale gimnastyczne; sala doświadczeń świata; gabinet terapii pedagogiczno-logopedycznej; gabinet psychologiczno-pedagogiczny; aktywna biblioteka stale wzbogacająca księgozbiór ze stanowiskami komputerowo-multimedialnymi oraz kącikiem relaksacyjnym; gabinet szkolnej pielęgniarki; kuchnia samodzielnie przygotowująca posiłki; jadalnia; w holach zamykane szafki dla uczniów; doskonale wyposażone pracownie; duży teren zielony z placem zabaw i boiskami; wielofunkcyjne hale sportowe; Otwarty Ogród Społeczny. Szkoła stawia na aktywność, samodzielność kreatywność i zaangażowanie uczniów poprzez udział w projektach, konkursach, imprezach – tych lokalnych, i tych międzynarodowych. Uczniowie rozwijają się wszechstronnie poprzez debaty uczniowskie, warsztaty psychologiczne, zajęcia z programowania.

Współpracuje ze środowiskiem lokalnym, instytucjami miejskimi i ogólnopolskimi – chce uczyć się wszędzie, również poza murami szkoły. Mocną stroną placówki jest szkolna świetlica – miejsce, w którym bogata oferta zajęć edukacyjnych i rozwijających pasje, zapewnia uczniom doskonale spędzony czas, od godz. 6.30 do 17.30. Wycieczki, wyjścia, rajdy i tematyczne podchody, udział w warsztatach naukowych, spotkaniach akademickich organizowanych przez trójmiejskie uczelnie, to gwarancja aktywnej edukacji w szkole.

Wysoki poziom nauczania przekłada się na wyniki uczniów w konkursach na każdym szczeblu. Szkoła może pochwalić się laureatami konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich. Uczniowie chętnie podejmują wyzwania w projektach edukacyjnych (eTwinning, Liga Czytelnicza), sportowych (tenis, karate, taniec). Od wielu lat w szkole działa Szkolny Klub Sportowy – szkoła ma własną drużynę piłki nożnej, unihokeja, bowlingową, które odnoszą sukcesy na Pomorzu. Realizuje również podczas warsztaty kulinarne, prac Otwartej Pracowni Artystycznej, w wolontariacie, w Teatrze na Wzgórzu. Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych daje możliwość wszechstronnego rozwoju w 4 klubach: naukowym, językowym, artystycznym i sportowym – w ich obrębie działają liczne koła zainteresowań. Istnieje możliwość skorzystania odpłatnie z zajęć prowadzonych na terenie szkoły przez firmy i instytucje edukacyjne (tenis ziemny, taniec, karate, gitara, języki obce).

Dane kontaktowe:
ul. Grottgera 19
81-438 Gdynia
tel. +48 58 622 07 33
sekretariat@sp23.edu.gdynia.pl
www.sp23gdynia.pl
fb.com/sp23gdynia


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek