Szkoła Podstawowa nr 20 im. 2 Morskiego Pułku Strzelców - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Szkoła Podstawowa nr 20 im. 2 Morskiego Pułku Strzelców

Szkoła Podstawowa nr 20 im. 2 Morskiego Pułku Strzelców

W pięknej, malowniczej, spokojnej okolicy w pobliżu lasu i niewielkiej rzeczki znajduje się Dwudziestka. Szkoła jest bardzo dobrze skomunikowana, pod nią znajduje się pętla autobusu linii 153 oraz duży parking.

Przestępując próg szkoły, patrzymy na znajome twarze i wówczas czujemy się naprawdę bezpiecznie. Uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce i liczne sukcesy w konkursach wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych. Szkoła znajduje się w czołówce gdyńskiej oświaty, a absolwenci dostają się do wymarzonych szkół. Pracują tu kreatywni i zaangażowani nauczyciele, wysokiej klasy specjaliści oraz pracownicy, którzy oddają szkole całe serce. Dwudziestka lśni czystością i słynie z pysznych, przygotowywanych w nowo wyremontowanej kuchni, obiadów. Dzieci są objęte opieką szkolnej świetlicy w godzinach 6:30-17:20, gdzie rozwijają swoje zainteresowania, uczestniczą w różnorodnych formach spędzania czasu wolnego: zabawach integracyjnych, zajęciach umuzykalniających zabawach i grach ruchowych, rozrywkach umysłowych, zajęciach relaksacyjnych, wyciszających i stymulujących oraz zabawach na świeżych powietrzu.

Bogata oferta zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych prowadzonych głównie w oparciu o autorskie programy nauczania, uatrakcyjniana jest dzięki realizowanym innowacjom pedagogicznym i projektom – innowacja metodyczno-programowa dla uczniów klas trzecich „Efekt domina”, coroczny „Projekt Czerwcowy w Dwudziestce”. Szkoła jest bardzo nowoczesna – sale wyposażone są w różnorodne pomoce naukowe, tablice interaktywne, monitory dotykowe, mamy pracownię tabletów, ozoboty, dwie pracownie komputerowe oparte na dwóch różnych systemach operacyjnych – Windows oraz macOS oraz nowoczesną pracownię chemiczno-biologiczną. Tutaj nie tylko się uczymy. Integruje się dzięki wielu wycieczkom, wyjściom i imprezom – obóz językowy do Malagi, wyjazdy do Krakowa, Warszawy, Torunia, Malborka, Wdzydz i liczne „zielone szkoły”. Dzieci uwielbiają żywe lekcje historii, bale karnawałowe, festyny: z okazji Dnia Dziecka i powitania jesieni. Bierze udział w akcjach „Rowerowy Maj”, Szkoła Promująca Zdrowie, programach „Warzywa i owoce w szkole”, „Mleko w szkole”. Można liczyć na wsparcie i życzliwość rodziców. Przy szkole prężnie działa drużyna harcerska, która współpracuje ze szkołą m.in. przygotowując gry terenowe. Wspólnie organizują coroczny Festyn Rodzinny, który znany jest już w całej Gdyni.

Szkoła posiada bardzo nowoczesną bazę sportową – nowo oddane boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą, boisko wielofunkcyjne i bieżnię. Na lekcjach wychowania fizycznego korzysta z pobliskich kortów tenisowych. Szkoła ciągle się rozwija i odnosi sukcesy dzięki wsparciu i współpracy uczniów, rodziców i całej kadry.

Dane kontaktowe:
ul. Starodworcowa 36
81-575 Gdynia
tel. +48 58 629 39 30
dwudzieska@sp20gdynia.pl
www.sp20gdynia.pl


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek