Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego od dziesięcioleci wpisuje się w krajobraz Kamiennej Góry, jest wyjątkowym miejscem, które łączy kilka pokoleń.

Szkoła co roku przygotowuje uczniów do udziału w ponad 80 konkursach różnej rangi. Średnio 120 z nich uzyskuje najwyższe wyniki. Szczególnie dumą napawają laureaci prestiżowych wojewódzkich konkursów przedmiotowych, Pomorskiej Ligii Zadaniowej i programu „Zdolni z Pomorza”, a także Stypendyści Marszałka Województwa Pomorskiego i Miasta Gdyni. Uczniowie odnoszą sukcesy także w sporcie – w Drużynowych Halowych Mistrzostwach Gdyni w Lekkiej Atletyce, Mistrzostwach Gdyni w pływaniu, piłce siatkowej, piłce ręcznej i szachach drużynowych. Dzięki licznym projektom, codziennie dużo się dzieje. Szkoła współpracuje z Pomorską Izbą Adwokacką, Fundacją „Dbam o mój zasięg”, Fundacją „Bakcyl”, Centrum Chemii w Małej Skali, III LO w Gdyni, także w ramach pomocy podczas nauczania zdalnego, XIV LO w Gdyni w ramach programu „Zwolnieni z teorii”, Pomorską Ligą Unihokeja Dzieci i Młodzieży, Kaszubskim Forum Kultury i wieloma innymi podmiotami. Organizuje międzyszkolne konkursy objęte honorowym patronatem Wiceprezydenta Gdyni dla uczniów klas III. Co roku proponuje uczniom udział w ponad 80 konkursach i zawodach. Działalnością charytatywną zajmuje się prężnie pracujący Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Działa również Klub Książki, koło teatralne, chemiczne, zespół taneczny, chór, koła językowe.

Świetlica – dla uczniów klas I-IV otwarta jest od 7.00. Zapewnia wysokie standardy bezpieczeństwa i zorganizowaną opiekę wychowawczą, możliwość rozwijania swoich zdolności i zainteresowań, pomoc w odrabianiu zadań domowych, miłą i przyjazną atmosferę. Oferuje rekreację na świeżym powietrzu, zajęcia dodatkowe: warsztaty artystyczne, zajęcia badawcze i eksperymenty, zajęcia umuzykalniające, język angielski, gry i zabawy ruchowe. Opieka specjalistyczna – codziennie pielęgniarka, opieka stomatologa, psycholog i pedagog. Współpracuje ze specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (warsztaty profilaktyczne).

Szkoła dysponuje własną kuchnią, która codziennie przygotowuje zbilansowane obiady. Urozmaicony jadłospis komponowany jest zgodnie z normami zdrowego żywienia. Tygodniowy jadłospis dostępny jest w stołówce i na stronie internetowej – z dokładną informacją o składnikach i alergenach. Wszyscy mogą bezpłatnie korzystać z produktów mlecznych oraz owoców i warzyw oferowanych w ramach europejskich programów dopłat do spożycia mleka oraz programu „Owoce i warzywa w szkole”. Dla wszystkich uczniów dostępna jest woda pitna.

Dane kontaktowe:
ul. Krasickiego 28
81-385 Gdynia
tel. +48 58 620 69 43
sekretariat@sp18.edu.gdynia.pl
www.sp18.gdynia.pl
fb.com/sp18gdynia


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek