Szkoła Podstawowa nr 17 im. wiceadm. Józefa Unruga - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Szkoła Podstawowa nr 17 im. wiceadm. Józefa Unruga

Szkoła Podstawowa nr 17 im. wiceadm. Józefa Unruga

W murach szkoły każdy znajdzie coś, co pomoże mu w rozwijaniu i kształtowaniu pasji i zdolności.

Miłośnicy nowych technologii mogą uczyć się programowania za pomocą ozobotów i m-botów, korzystać z pracowni komputerowej i IPadów. Amatorzy teatru mogą spróbować swoich sił, występując w przedstawieniach przygotowywanych przez prężnie działające koła teatralne – Gwiazdeczki i Tao. Ci, którzy lubią sport, znajdą coś dla siebie na zajęciach SKS-u. Dużą popularnością cieszy się koło miłośników historii. Prężnie działa koło matematyczne. Miejscem szczególnym w SP 17 jest biblioteka. Funkcjonuje ona nie tylko jako wypożyczalnia, ale również jako miejsce prowadzące wiele cennych inicjatyw popularyzujących czytanie. Z sukcesami bierze udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym, spotkaniach z pisarzami i twórcami ilustracji książkowych, warsztatach zachęcających do czytania, programie „Wychowanie przez czytanie”. Ostatnio wzbogaciła księgozbiór w ramach funduszy pozyskanych z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Dzięki tym działaniom śmiało można nazwać szkołę zaczytaną szkołą. W szkole działa też odnowiona świetlica. Przyciąga ciekawymi zajęciami, indywidualnym podejściem do dzieci, wieloma konkursami i po prostu ciekawie spędzonym czasem.

Dzieci mogą zjeść smaczny i zdrowy posiłek przygotowany przez szkolną kuchnię. Jako Szkoła Promująca Zdrowie organizuje dla uczniów szereg warsztatów dotyczących prawidłowego odżywiania, uczestniczy w programie „Jem owoce i warzywa”. Propaguje ruch, organizując bieg przełajowy o Puchar Dyrektora Szkoły, olimpiadę klas trzecich, dopinguje sportowców startujących w gdyńskich biegach.

Szkoła od lat zachęca całe rodziny do wzięcia udziału w Koncercie Mikołajkowym i Festynie rodzinnym. Podczas pierwszego wydarzenia można usłyszeć najmłodszych i trochę starszych uczniów prezentujących swoje talenty muzyczno-wokalne, poznać zainteresowania nauczycieli, skosztować słodkości przygotowanych przez rodziców. Festyn to konkurencje sportowe, występy teatralne i muzyczne, ale przede wszystkim przedstawienie przygotowywane przez rodziców dla dzieci. Amatorska grupa wciąż się rozrasta, każdy może zostać jej członkiem. Teatr to priorytet szkoły, liczne wyjścia do teatrów trójmiejskich i występy w murach szkoły to niezwykle ważne elementy edukacji kulturalnej. Szkoła jest organizatorem Małego Gdyńskiego Forum Zespołów Teatralnych. Występy grup teatralnych z różnych szkół są oceniane przez profesjonalne jury, a widownia niejednokrotnie ma okazję oglądać niezwykle ciekawe przedstawienia. Uczniowie szkoły biorą udział w wielu konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Wśród uczniów jest laureatka konkursu chemicznego, finaliści konkursu kuratoryjnego z j. angielskiego oraz Pomorskiego Turnieju Wiedzy o Prawie, mistrzowie i wicemistrzowie Wielkiej Ligii Czytelników.

„Siedemnastka” to szkoła przyjazna uczniom, stara się wspomagać ich rozwój, wprowadzając innowacje pedagogiczne. Na poziomie klas 1-3 wprowadziła „Dzień Odkrywcy”, starszych wspiera pracując metodą tutoringu.

Dane kontaktowe:
ul. Grabowo 12
81-265 Gdynia
tel. +48 58 620 89 78
sekretariat@sp17.edu.gdynia.pl
sp17.edu.pl
fb.com/sp17gdynia


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek