Sportowa Szkoła Podstawowa nr 14 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Placówki

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 14

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 14

To wyjątkowa szkoła i unikatowa w skali naszego pięknego miasta. Znajduje się w doskonałej lokalizacji, w samym centrum miasta. Blisko do przystanku kolejki SKM „Gdynia Wzgórze”, przystanków komunikacji miejskiej. Atutem szkoły są również kameralne warunki nauki, co sprzyja budowaniu bliskich relacji koleżeńskich między uczniami.

To placówka z wieloletnim doświadczeniem, gdzie łączy się tradycję z nowoczesnością. Dowodem na to są liczne projekty, np. „Dramat w Szkole”, czy odbywająca się co roku wymiana ze szkołą z Bredy w Holandii. Uczniowie przystępują do programów edukacyjnych, np.: „Poznaj pracę biologa”, „Zaproś naukowca do szkoły”, „Lekcje z ZUS”. W szkole kształtowane są postawy przyjazne przyrodzie m.in. poprzez realizację całorocznych projektów ekologicznych, udział uczniów w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, selektywną zbiórkę surowców. Placówka współpracuje z uczelniami wyższymi: Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademią Marynarki Wojennej, Uniwersytetem Gdańskim, instytucjami edukacyjno-artystycznymi: Gdyńską Szkołą Filmową, Teatrem Miejskim im. W. Gombrowicza, Manufakturą Teatralną, Akwarium Gdyńskim, CN Experyment oraz instytucjami publicznymi: Komunalnym Związkiem Gmin Dolina Redy i Chylonki, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto placówka utrzymuje ścisły związek z klubami sportowymi: Asseco Arka Gdynia, i UKS Jantar, SGA, MKŻ Arka.

Szkoła prowadzi program żywieniowy zbilansowany zgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym młodych ludzi, zwłaszcza sportowców. Oznacza to, że na stołówce podawane są trzydaniowe zdrowe posiłki. Dania przygotowywane są z pełnowartościowych produktów z zastosowaniem mniejszej ilości soli, z dużą ilością warzyw. Uczniowie cenią sobie „dni tematyczne”, podczas których podawane są dania z różnych stron świata. Dzięki temu dzieci poznają inne smaki i kultury oraz kształtują właściwe nawyki żywieniowe.

Zdrowiem uczniów zajmuje się zatrudniona na pełen etat pielęgniarka. W placówce funkcjonuje nowoczesny gabinet dentystyczny. O dobre samopoczucie podopiecznych dbają pedagog szkolny oraz psycholog, który ponadto specjalizuje się w pracy ze sportowcami. Szkoła ma charakter kameralny i dzięki temu jest bezpieczna. Znajduje się w doskonałej lokalizacji, niedaleko od placówek kulturalnych, około 5 minut od stacji SKM Gdynia Główna i w podobnej odległości od CH Riviera.

Dane kontaktowe:
ul. Władysława IV 54
81-591 Gdynia
tel. +48 58 620 56 55
sekretariat@sp14.edu.gdynia.pl
www.zsso.gdynia.pl
Facebook: Szkoła Sportowa w Gdyni – ZSSO


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek