Pokażcie jak stoicie na straży energii - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Pokażcie jak stoicie na straży energii

11
kwiecień
Pokażcie jak stoicie na straży energii

Dalkia Polska i Miasto Gdynia od wielu lat współpracują na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej. Jedną z form tej współpracy jest adresowany do uczniów innowacyjny projekt „Strażnicy Energii”, którego elementem jest konkurs filmowy. Na zgłoszenia czekamy do 29 kwietnia.

 „W obiektywie Strażników Energii” to konkurs filmowy, który rozpoczął się w marcu i skierowany jest do uczniów gdyńskich szkół. To element projektu „Strażnicy Energii”, realizowanego w partnerstwie z firmą Dalkia Polska, dzięki któremu młodzi gdynianie poznają pozytywne eko-nawyki. Dziś w ramach inspiracji pokazujemy film, który zwyciężył w ubiegłym roku.

– Proste proekologiczne nawyki możemy stosować nie tylko w domach, ale i szkołach czy naszych miejscach pracy. Na facebooku Gdyni Edukacyjnej można znaleźć porady dotyczące mądrego korzystania z energii elektrycznej. Do zapoznania się z nimi, zachęcam nie tylko nasze dzieci i młodzież, ale również dorosłych – zaprasza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Uczestnicy konkursu filmowego mają stworzyć autorski, maksymalnie trzyminutowy film, w którym pokażą jakie proekologiczne działania podejmują na co dzień w trosce o środowisko. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych położonych na terenie Gminy Miasta Gdyni. Prace konkursowe mogą być wykonane w maksymalnie czteroosobowych zespołach. Na filmy czekamy do 29 kwietnia.

– Dzieci i młodzież w Gdyni od najmłodszych lat mają szansę brać udział w inicjatywach wyrabiających w nich nawyki dbania o środowisko, a co za tym idzie i ograniczających zużycie energii. Formuła konkursu – a więc przygotowanie nagrania, to też nawiązanie do Gdyni kojarzonej od lat z filmem. Jesteśmy bardzo ciekawi pomysłów i sposobu ich przedstawienia przez naszych uczniów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Już pierwsza edycja projektu „Strażnicy Energii” pokazała, że partnerski projekt Gdyni i firmy Dalkia Polska to strzał w dziesiątkę. Zgodnie z zasadami projektu połowa kwoty zaoszczędzonej w ciągu roku szkolnego trafia do szkół w formie grantu finansowego do wykorzystania na dowolnie wybrany cel. Dzieci tak zaangażowały się w projekt, że oszczędności, które poczyniły w szkołach zredukowały koszty utrzymania tych budynków często o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

– Ochrona klimatu to nasza wspólna sprawa, a gdyńscy uczniowie niejednokrotnie udowodnili, że kwestie ochrony środowiska nie są im obojętne. Dlatego cieszę się, że w tym roku programowi „Strażnicy Energii” towarzyszy konkurs filmowy, którego uczestnicy będą mogli wykazać się swoją kreatywnością i zainspirować nas do podejmowania coraz to nowych inicjatyw na rzecz klimatu – podkreśla Jacek Chodkowski, dyrektor generalny Grupy Dalkia Polska.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej. Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować do pracowników Samodzielnego Referatu ds. Energetyki UM Gdyni – tel. 58 668 23 55 lub e-mail: straznicyenergii@gdynia.pl.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek