A ty co wiesz o Gdyni? Zbliża się finał VII edycji Konkursu Wiedzy o Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

A ty co wiesz o Gdyni? Zbliża się finał VII edycji Konkursu Wiedzy o Gdyni

06
kwiecień
A ty co wiesz o Gdyni? Zbliża się finał VII edycji Konkursu Wiedzy o Gdyni

Obłuże, Oksywie, Oliwa czy Orłowo – która z nich nie jest dzielnicą Gdyni? Takie pytanie za 1 tys. zł. kilka dni temu padło w 530 odcinku teleturnieju „Milionerzy”. Jednak uczestnicy finału konkursu Wiedzy o Gdyni muszą się liczyć z trudniejszymi pytaniami. Finał siódmej edycji już 21 kwietnia.

Uczniowie najpierw 2 grudnia pisali test w etapie szkolnym (online). Następne 3 marca odbył się kolejny test (także online) w etapie międzyszkolnym, który wyłonił 11 finalistów ze szkół podstawowych i 10 ze szkół średnich. To już duży sukces, bo konkurencja była spora. W pierwszym etapie wzięło udział 545 uczniów z podstawówki i 136 ze szkół średnich. W finale znaleźli się najwyżej punktowani znawcy Gdyni z: SP 12, SP 17, SP 18, SP 20, SP 21 SP 31, SP 42, SP 46 oraz II LO, VI LO, XVII LO, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II, Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych i Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych. Spotkają się w czwartek 21 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. O godz. 10.30 odbędzie się finał dla uczniów szkół podstawowych, a o godz. 13.00 dla uczniów szkół średnich.

Konkurs Wiedzy o Gdyni jest realizowany od 7 lat przez Radę Miasta Gdyni pod patronatem przewodniczącej Joanny Zielińskiej.

– Część konkurencji będzie nowych, część będzie taka, jak w poprzednich finałach. Nic więcej nie zdradzę – zastrzega Elżbieta Sierżęga, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, odpowiedzialna za przygotowanie finału.

Na wszystkich finalistów tradycyjnie czekają upominki od partnerów konkursu, którymi są: Invest Komfort, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni oraz Zarząd Morskiego Portu Gdynia, a także innych firm i instytucji: Muzeum Marynarki Wojennej, OPEC, PEWiK, Refinitiv, gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Adventure Park, Helios, Centrum Nauki Experyment, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Eko Patrolu Straży Miejskiej,  Gdyńskiego Centrum Sportu, Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej i Zarządu Komunikacji Miejskiej.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek