Złoty medalista SkillsPoland 2021 uczy się w Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Złoty medalista SkillsPoland 2021 uczy się w Gdyni

30
listopad
Złoty medalista SkillsPoland 2021 uczy się w Gdyni

Dawid Miotk, uczeń Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni został złotym medalistą SkillsPoland 2021 i będzie reprezentował Polskę na finale w Szanghaju. Drugie miejsce i srebrny medal zdobył Krzysztof Studziński, absolwent tej samej szkoły. SkillsPoland to jedna z największych w Polsce imprez adresowana do szkół branżowych.

Zawody odbywały się na terenie Centrum Wystawienniczo – Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO. W ciągu dwóch dni 100 zawodników z całej Polski oceniało ponad 40 ekspertów z Polski i z zagranicy.

Mamy w Gdyni wspaniałych uczniów i świetnych nauczycieli. Inwestujemy w szkolnictwo branżowe, ponieważ rozumiemy jak ważne jest szkolenie fachowców i jak bardzo brakuje specjalistów na rynku – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Jesteśmy dumni z sukcesu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, który pokazuje, że zawsze warto konsekwentnie realizować pasje. Bardzo się cieszę, że gdynianie będą reprezentować nasz kraj w Szanghaju. Serdecznie im gratuluję.

Rywalizacja w Gdańsku obejmowała 9 konkurencji, między innymi florystykę, fryzjerstwo, meblarstwo i stolarstwo. Dawid Miotk i Krzysztof Studziński zwyciężyli w konkurencji Obsługa Gości Hotelowych.

Dawid jest uczniem IV klasy technikum hotelarskiego. Pasjonują go ludzie.

Jest niezwykle otwarty, aktywny, widać, że to co robi to jego pasja – opowiada Bogusława Flisykowska, dyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych – Zwycięstwo w takim konkursie to ogromny sukces, ale tez ciężka praca. I chodzi nie tylko o ćwiczenie umiejętności zawodowych, bo to nasi uczniowie robią z prawdziwą przyjemnością, mamy doskonale wyposażone sale, wszystko co potrzeba do szkolenia przyszłych zawodowców. Z udziałem w takim konkursie wiąże się też choćby zaawansowana nauka języka angielskiego zawodowego, który muszą opanować tak, aby swobodnie rozmawiać w trakcie zawodów. Dlatego przy okazji chciałam podziękować moim fantastycznym nauczycielom, którzy przygotowują zawodników: Katarzynie Thiel-Winkler, która jest wicedyrektorem i specjalistą od przedmiotów zawodowych i Reginie Ginalskiej-Graś, nauczycielce języka angielskiego. Często jest tak, że nauczyciele – a w naszej szkole mamy samych nauczycieli z pasją – poświęcają czas wolny aby przygotować młodzież do sięgania coraz wyżej i spełniania swoich marzeń.

Przed Dawidem teraz ciężka praca z ekspertami i trenerami, którzy pomogą mu przygotować się na zawody w Szanghaju.

Krzysztof Studziński, absolwent szkoły, jest obecnie studentem Politechniki Gdańskiej. Reprezentował już Polskę na EuroSkills w Graz w 2021.

WorldSkills oraz EuroSkills to największe międzynarodowe zawody na świecie, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. W konkursach rywalizuje 31 państw z Europy i 85 państw w edycji globalnej.

Informacje dotyczące eliminacji krajowych SkillsPoland 2021 w Gdańsku można znaleźć na stronach: https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk/ oraz https://worldskillspoland.org.pl/


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek