Żegnajcie, Ósmoklasiści! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Żegnajcie, Ósmoklasiści!

22
czerwiec
Żegnajcie, Ósmoklasiści!

Aż 2872 gdyńskich ósmoklasistów oficjalnie kończy edukację w szkołach podstawowych. Ten dzień pozostanie w ich pamięci na zawsze, każda ze szkół dba więc o to, aby to pożegnanie było wyjątkowe. W bardzo ciekawy sposób najstarszych uczniów żegnano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gdyni.

 

Za ósmoklasistami wyjątkowy czas: egzaminy kończące szkołę, których wyniki poznamy już 3 lipca, uroczyste bale z polonezem w tle, i w końcu, ostatnie pożegnanie z pierwszą szkołą, kolegami, nauczycielami.

– Drogie Ósmoklasistki, drodzy Ósmoklasiści, jestem przekonany, że zaczyna się właśnie dla Was najpiękniejszy okres w życiu, czas dorastania – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Wybraliście już szkoły, niezależnie od tego, do której z nich traficie, życzę Wam spotkania tam wyjątkowych nauczycieli, wspierających dorosłych i fajnych koleżanek i kolegów. Powodzenia!

W największej szkole podstawowej w Gdyni, która mieści się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 absolwentów klas ósmych jest wyjątkowo dużo, bo 170. Pożegnali oni swoją „47” w wyjątkowy sposób, zostawiając na ścianach szkoły ślady swoich dłoni.

– Pomysł z odciśnięciem rąk na ścianie narodził się w tym roku – opowiada Krzysztof Jankowski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. – Pomyśleliśmy sobie, że to będzie najlepszy element takiego upamiętnienia naszych absolwentów. Jest to ciekawe dla nas, ciekawe dla nich, ponieważ oni, po kilku latach, przychodzą do nas, odwiedzają, wtedy mogą podejść, zobaczyć, że tak, to jest moja ręka, to jest mój podpis, tutaj chodziłem do szkoły i powspominać. Jest to też taki symbol, pokazujący, że zostawili w szkole nie tylko odciśnięte dłonie, ale także dużą część swojego życia. Tak jak co roku, będziemy tęsknić za wszystkimi naszymi absolwentami i uczniami. Zawsze tak będzie. To jest przypisane do bycia nauczycielem.

Ósmoklasiści zostawiali ślady dłoni i podpisy na ścianie w centrum szkoły. Pomysł bardzo się im spodobał.

– Myślę, że to mega miła pamiątka, bo przyjdziemy tu kiedyś i będzie można zobaczyć nie tylko nasze dłonie, ale również nasze ksywki i wspomnieć swoje własne, stare lata – cieszy się Kornelia z ósmej klasy.

Wszyscy absolwenci, którzy odbierają właśnie świadectwa ukończenia pierwszej w życiu szkoły, podróżują z nimi do wybranej szkoły średniej – tej, która jest pierwsza na ich liście preferencji. O tym, do której szkoły się dostali dowiedzą się dopiero w połowie lipca.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek