Zaszczep dzieci przed feriami #wGdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Zaszczep dzieci przed feriami #wGdyni

04
styczeń
Zaszczep dzieci przed feriami #wGdyni

Gdynia wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców zaprasza dzieci i ich rodziny na szczepienia przeciwko COVID-19 do mobilnego punktu na terenie miasta. Czynny będzie w sobotę 8 i 15 stycznia w Gdynia Arenie. Realizatorem szczepień jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rumi.

Ułatwiając decyzję o zaszczepieniu przeciwko COVID–19 stworzyliśmy rodzicom, opiekunom oraz najmłodszym gdyniankom i gdynianom kolejną możliwość zaszczepienia się na terenie miasta – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Mieszkańcy, w dniach 8 i 15 stycznia, będą mogli skorzystać z mobilnego punktu szczepień przeciwko COVID–19 w Gdynia Arenie. Dogodne sobotnie terminy pozwolą wykonać pełny cykl szczepienia jeszcze przed feriami.

Dogodna lokalizacja i termin szczepień przeciwko COVID-19 w Gdyni pozwalają na sprawne przyjęcie szczepionki. Dostępne będą preparaty firmy Pfizer/BioNTech oraz jednodawkowa Johnson&Johnson – dodaje Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia – Warto przypomnieć, że szczepionka zmniejsza ryzyko transmisji wirusa, a przede wszystkim chroni przed ciężkim przebiegiem tej choroby. Zbliżają się ferie zimowe więc warto pomyśleć o bezpieczeństwie również naszych dzieci. Szczepienia można wykonywać już najmłodszym od 5 roku życia.

W pierwszej kolejności obsługiwani będą mieszkańcy, którzy dokonali wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem:

0-58 727-24-99 (czynny od 10.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku)

0-58 727-29-50 (czynny od 10.00 do 18.00 codziennie)

Szczepienia realizowane będą w hali Gdynia Arena w soboty – w dniach 8 i 15 stycznia 2022 r. w godzinach 7.00 – 16.00 (wejście nr 2 od strony centrum handlowego Riviera).

Podmiotem odpowiedzialnym za kwalifikację lekarską oraz za procedurę szczepienia jest NZOZ nr 1 w Rumi. Wymogiem kwalifikacji do szczepienia jest, w pierwszej kolejności, wypełnienie formularza:

Dzieci 5-11

Młodzież 12-17

Dorośli

Więcej informacji o szczepieniach dzieci na stronie:

pacjent.gov.pl


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek