Wyniki rekrutacji uzupełniającej do gdyńskich przedszkoli - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Wyniki rekrutacji uzupełniającej do gdyńskich przedszkoli

16
czerwiec
Wyniki rekrutacji uzupełniającej do gdyńskich przedszkoli

Zakończyła się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok 2020/2021. W postępowaniu uzupełniającym wykorzystano niemal wszystkie dostępne miejsca. Wyniki rekrutacji rodzice mogli sprawdzić logując się na stronie www.gdynia.pl/rekrutacja. Lista wolnych miejsc ponownie zostanie opublikowana 31 sierpnia.

Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przebiegała w cieniu zagrożenia epidemiologicznego. Z tego powodu uproszczono procedurę składania dokumentów, także na etapie postępowania uzupełniającego.

– Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich stron – rodziców i pracowników placówek, uproszczone zostały zasady obowiązujące dotychczas przy składaniu dokumentów do przedszkoli. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia. – Cieszę się, że gdyńscy rodzice szybko i niemal bezproblemowo odnaleźli się w specjalnie uproszonej przez nas procedurze online. – dodaje.

Pierwszy etap rekrutacji trwał do 16 marca. Następnie rodzice zakwalifikowanych dzieci mieli czas do 31 marca na potwierdzenie zapisu dziecka do placówki. Ostateczna lista przyjętych dzieci została ogłoszona 8 kwietnia. Tego dnia też rozpoczęła się procedura odwoławcza, a 18 maja wystartowała rekrutacja uzupełniająca, w której rodzice dzieci, które nie dostały się do wybranej przez nich placówki, mogli złożyć wniosek o przyjęcie do innej, która dysponowała wolnymi miejscami.

Zainteresowanie ofertą gdyńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, jak zwykle było bardzo duże. W pierwszym etapie rekrutacji złożono 2696 wniosków o przyjęcie na 2897 miejsc (1534 w samych przedszkolach i 1363 w klasach „0” w szkołach podstawowych). W procedurze uzupełniającej oferowano 662 miejsca, a przyjęto 140 dzieci (72 do przedszkoli i 68 do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych). W różnych dzielnicach zainteresowanie placówkami rozkładało się różnie. Choć w skali miasta pozostawały jeszcze wolne miejsca, część placówek mogła ich zaoferować więcej, część mniej, a niektóre miały już komplet. Decydująca o przyjęciu dziecka do placówki w rekrutacji uzupełniającej była suma uzyskanych punktów według kryteriów, z którymi można się zapoznać [tu].
 
– Duże zainteresowanie przedszkolami w Gdyni to między innymi efekt wysokiego poziomu placówek i wielkiej pracy, jaką wykonują dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. – mówi Bartosz Bartoszewicz.

5 czerwca została opublikowana lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Rodzice dzieci, które nie zostały przyjęte mogą teraz odwoływać się od tej decyzji do komisji rekrutacyjnych w procedurze odwoławczej. 31 sierpnia ponownie zostanie opublikowana lista wolnych miejsc w gdyńskich placówkach. Wtedy też będzie możliwa rekrutacja dzieci urodzonych w 2018 roku.

– W tym roku dodatkowo zachęcam wszystkich Państwa do śledzenia stron internetowych poszczególnych przedszkoli, gdyż jesienią w większości placówek ruszą różnego rodzaju bezpłatne aktywności dla dzieci i rodziców pod nazwą „Akademia Dzielnicowa”. To jedno z działań uruchomionych przez Gminę w ramach „Falochronu dla edukacji” – programu pomocy mieszkańcom w czasach kryzysu spowodowanego koronawirusem. Akademia to program, dzięki któremu placówki publiczne zleciły, a zewnętrzne podmioty zrealizują działania edukacyjne za ponad milion złotych. Zajęcia realizowane będą na terenie dzielnicy, w której funkcjonuje publiczne przedszkole, szkoła lub poradnia psychologiczno-pedagogiczna organizująca działania w ramach Akademii. Na stronach internetowych poszczególnych placówek będą ogłaszane zasady uczestnictwa. Z pewnością będzie to ciekawa oferta ponadprogramowa, z której warto skorzystać. Więcej informacji o Akademii oraz listę planowanych zajęć mogą Państwo znaleźć [tu]. – zachęca Bartosz Bartoszewicz.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek