Wyniki rekrutacji do gdyńskich przedszkoli - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Wyniki rekrutacji do gdyńskich przedszkoli

26
marzec
Wyniki rekrutacji do gdyńskich przedszkoli

Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przebiegła w cieniu zagrożenia epidemiologicznego. Z tego powodu uproszczono procedurę składania wniosków, ograniczając ją do drogi elektronicznej. Rodzice z rekrutacją online poradzili sobie doskonale.

Jesteśmy obecnie w wyjątkowej sytuacji, rekrutujemy bowiem dzieci do placówek, które z powodu ogłoszonego stanu epidemii pozostają zamknięte – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Codziennie stawiając czoła wyzwaniom związanymi z koronawirusem, musimy planować pracę przedszkoli, które, miejmy nadzieję, już niebawem, będą mogły znowu otworzyć się dla dzieci. Tym  bardziej cieszę się, że gdyńscy rodzice szybko i niemal bezproblemowo odnaleźli się w specjalnie uproszonej przez nas procedurze online.

Pierwszy etap rekrutacji trwał do 16 marca. Teraz rodzice zakwalifikowanych dzieci mają czas do 31 marca do godz. 17.00 na potwierdzenie zapisu dziecka do placówki. Ostateczna lista przyjętych dzieci zostanie ogłoszona 8 kwietnia o godz. 15.00. Od tego dnia rozpocznie się procedura odwoławcza (także online!), a od 18 maja wystartuje rekrutacja uzupełniająca.

Zainteresowanie ofertą gdyńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, jak zwykle było bardzo duże. Złożono 2696 wniosków o przyjęcie na 2872 miejsca (1509 w samych przedszkolach i 1363 w klasach „0” w szkołach podstawowych).

Z branych pod uwagę kryteriów określających punktację wniosków, najwięcej kandydatów otrzymywało punkty w związku z pochodzeniem z rodzin wielodzietnych lub bycia wychowywanym przez jednego rodzica.

Naturalnie, w poszczególnych częściach miasta zainteresowanie rozkładało się różnie. Najlepsza sytuacja jest w dzielnicach Wzgórze św. Maksymiliana, Działki Leśne, Babie Doły, Śródmieście czy Pustki Cisowskie – Demptowo.

Mimo, że w skali miasta suma oferowanych miejsc jest wyższa od liczby dzieci, w niektórych częściach miasta zapotrzebowanie było wyższe od możliwości placówek. W największym stopniu dotyczy to Chwarzna-Wiczlina. Liczba wniosków przewyższyła miejsca także na Pogórzu, Dąbrowie, Oksywiu oraz w Cisowej.

Duże zainteresowanie przedszkolami w Gdyni jest w dużym stopniu efektem wysokiego poziomu placówek i wielkiej pracy, jaką wykonują nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. – dodaje Bartosz BartoszewiczCzekamy na wyniki rekrutacji uzupełniających, a jednocześnie pracujemy nad rozpoznaniem możliwości poszerzenia oferty edukacyjnej dla najmłodszych mieszkańców.

Sprawdź wyniki rekrutacji>>>


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek