Źle znosisz siedzenie w domu? Zadzwoń! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Źle znosisz siedzenie w domu? Zadzwoń!

24
marzec
Źle znosisz siedzenie w domu? Zadzwoń!

Każdy inaczej radzi sobie z izolacją w domu. Dzieci i nauczyciele muszą odnaleźć się w sytuacji zdalnej nauki, podobnie jak… rodzice. W trosce o nich wszystkich Gdynia uruchomiła Telefoniczny Punkt Konsultacyjny.

– Odpowiedzialność za zdrowie własne i innych wymaga od nas pozostania w domach, jeśli tylko jest to możliwe, nie zawsze jest to jednak łatwe – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Jak każda nowa, ale też wymuszona sytuacja i ta może wiązać się z dyskomfortem. W szczególny sposób dotyczy to uczniów, ich rodziców i nauczycieli – dla nich taka samoizolacja oznacza wielkie zmiany w wielu wymiarach. W tym trudnym dla mieszkańców czasie chcemy zapewnić im jak najszersze wsparcie, także psychologiczne.

Telefoniczny Punkt Konsultacyjny działa od poniedziałku do piątku, od godz. 12.00 do 18.00. Na mieszkańców Gdyni czekają psychoterapeuci gdyńskich poradni psychologiczno-pedagogicznych. Już dziś można skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, dzwoniąc na numer Gdyńskiego Centrum Kontaktu: 58 626 26 26 – skąd nastąpi połączenie z Telefonicznym Punktem Konsultacyjnym.

– Jeśli czujecie,że sytuacja powoli zaczyna Was przerastać, dopada Was poczucie utraty kontroli nad własnym życiem, odczuwacie niepokój, lęk, zagubienie i chcecie porozmawiać z profesjonalistą w atmosferze akceptacji oraz zrozumienia, zapraszamy. Dzwońcie. Czekamy na Was! – zachęca Lucyna Lewandowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni.

TELEFONICZNY PUNKT KONSULTACYJNY
Poniedziałek-Piątek
12.00-18.00
58 626 26 26
(łączenie przez Gdyńskie Centrum Kontaktu)


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek