Wielki sukces gdyńskich absolwentów - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Wielki sukces gdyńskich absolwentów

15
wrzesień
Wielki sukces gdyńskich absolwentów

Dwóch absolwentów gdyńskich szkół w finale EuroSkills 2023! Niezrównany Dawid Miotk, absolwent Technikum Hotelarskiego w Gdyni, wywalczył srebro w konkurencji obsługa gości hotelowych (hotel reception), a Alan Kaczkowski, absolwent Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 1, medal doskonałości w konkurencji spawalnictwo.

EuroSkills Gdańsk 2023 to rozgrywany w tym roku już po raz ósmy, największy konkurs z zakresu kształcenia zawodowego i doskonalenia umiejętności na naszym kontynencie. Zawodnicy, a w tym roku było ich 600 z 32 krajów, rywalizowali w 43 różnych konkurencjach

– Te ogromne sukcesy absolwentów naszych szkół, to kolejny dowód na wysoki poziom gdyńskiej edukacji – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Szczególne wyrazy uznania należą się kadrze Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, których uczniowie i absolwenci co roku wygrywają największe konkursy branżowe. Pamiętajmy, że za sukcesami uczniów, zawsze stoją ich nauczyciele i rodzice. Panu Dawidowi i Alanowi oraz wszystkim, którzy wspierali naszych zawodników serdecznie gratuluję.

Dawid Miotk jest już absolwentem Technikum Hotelarskiego w Gdyni. To doświadczony zawodnik, który podczas ogólnokrajowych zawodów SkillsPoland w Gdańsku, awansował na Branżowe Igrzyska Olimpijskie WorldSkills w Szwajcarii, gdzie rywalizował o tytuł najlepszego hotelarza na świecie. Jego trenerem jest Katarzyna Thiel-Winkler, wicedyrektor szkoły

Alan Kaczkowski, absolwent Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, szkoli się obecnie w stoczni Crist. W konkurencji spawalnictwo otrzymał medal doskonałości (medal of excellence) przyznawany zawodnikom, którzy uzyskali ponad 700 punktów.

EuroSkills to międzynarodowy konkurs branżowy, skierowany do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową.

W tym roku Polskę godnie reprezentowała 41-osobowa grupa. Zdobyliśmy 3 złote medale (frezowanie CNC, elektronika i integracja robotów przemysłowych), jeden srebrny (obsługa gości hotelowych) oraz 3 brązowe (chłodnictwo i klimatyzacja, budownictwo cyfrowe, mechanika pojazdów ciężarowych). Poza tym nasi reprezentanci otrzymali 6 medali doskonałości.

fot. Zwycięska drużyna z Polski // fot. Paulina Latek-Przybylska/EuroSkills


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek