Zawodniczki z Gdyni z Mistrzostwem Polski w minisiatkówce - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Zawodniczki z Gdyni z Mistrzostwem Polski w minisiatkówce

13
wrzesień
Zawodniczki z Gdyni z Mistrzostwem Polski w minisiatkówce

Podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving zawodniczki z Gdyni wygrały Mistrzostwo Polski w kategorii dziewczęcych „trójek”.

Prawie 47 tysięcy zawodniczek i zawodników rozgrywało mecze w 29. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Rozgrywki trwały wiele miesięcy. W turnieju drużyny grały w kategoriach męskich i damskich w drużynach „2”, „3”, „4”. Gospodarzem było miasto Gliwice, a wielki finał odbywał się na Arenie Gliwice.

– W tym roku klasy sportowe prowadzone są w 15 szkołach podstawowych przez 21 klubów sportowych, w zakresie dziesięciu różnych dyscyplin sportowych. To efekt współpracy samorządu z klubami sportowymi w Gdyni, ale przede wszystkim olbrzymiego zainteresowania dzieci takimi klasami. Jak widać działalność klas sportowych i klubów przynosi bardzo dobre rezultaty i mam nadzieję da inspirację kolejnym uczniom do aktywności fizycznej – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W wielkim finale tych zmagań w kategorii „Trójek” dziewcząt wzięły udział dwie drużyny w barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego Gdyńska Akademia Siatkówki. Jedna z drużyn zajęła 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast podium zdobył skład: Zuzanna Lange, Hanna Ryngwelska, Wiktoria Kaczor, Zuzanna Ćwiklińska, pod opieką trenera Przemysława Surażyńskiego. Zuzanna Lange, Hanna i Wiktoria na co dzień są uczennicami znanej ze sportowych sukcesów Szkoły Podstawowej nr 44 im. Obrońców Wybrzeża. Zuzanna Ćwiklińska pochodzi natomiast z Chełmna (województwo kujawsko-pomorskie) i na treningi do Gdyni dojeżdża. W ubiegłym roku dziewczęta zostały wicemistrzyniami Polski w tych samych mistrzostwach.

Uczniowski Klub Sportowy Gdyńska Akademia Siatkówki trenuje dzieci w gdyńskich szkołach podstawowych nr 44, 21 i 33. Młodsi zawodnicy mogą trenować właśnie mini-siatkówkę, która jest uproszczoną formą siatkówki dla dzieci w wieku 7-13 lat. Czym się różni od klasycznej siatkówki? Jest rozgrywana w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych, na mniejszym boisku, mniejszą piłką a do tego z wybranymi przepisami g ry, które dopasowane są do warunków młodych zawodników.

Drużyny, które zajęły I miejsce podczas 29. wielkiego finału w nagrodę otrzymały m.in. pamiątkowy puchar, medale, voucher na wyjazd na siatkarski weekend dla drużyny podczas Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich kobiet Paryż 2024, który jest rozgrywany w Łodzi oraz upominki od partnera zmagań. Mistrzostwa organizowane były przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce, która prowadzi program KINDER Joy of moving.

fot. W 29. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving zwyciężyła drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Gdyńska Akademia Siatkówki w któreh grają uczennice z SP 44 // fot. pixabay


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek