Wielki biznes czeka - zarejestruj się! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Wielki biznes czeka – zarejestruj się!

08
maj
Wielki biznes czeka – zarejestruj się!

Fascynuje Cię świat biznesu i pomysły, które zmieniają codzienność? Uczysz się w jednym z gdyńskich liceów lub techników i chcesz wykorzystać swoją kreatywność w dobry sposób? Dołącz do tegorocznego Gdynia Business Week. Już w sierpniu kilkadziesiąt osób może wziąć udział w praktycznym, intensywnym kursie przedsiębiorczości nastawionym na szlifowanie języka! Ruszyła rekrutacja.

Gdynia Business Week to już dziesięć edycji świetnego programu rodem ze Stanów Zjednoczonych, dzięki któremu setki uczniów z gdyńskich szkół poszerzyło swoje horyzonty i „założyło” pierwsze wirtualne biznesy! Intensywny kurs pod okiem zagranicznych instruktorów teraz nadchodzi po raz kolejny – wraz z początkiem maja rozpoczęła się rekrutacja do jedenastej odsłony!

Czym jest gdyński Business Week? To sześć dni intensywnego kursu przedsiębiorczości w języku angielskim, gdzie instruktorami kilkuosobowych grup-firm zostają reprezentanci znanych firm ze Stanów Zjednoczonych wymieniając, chociażby Microsoft czy Boeinga. Wzór zaczerpnięto z amerykańskiej szkoły letniej, znanej jako Washington Business Week.

Plakat tegorocznej edycji Gdynia Business Week

Kilkudziesięciu uczniów gdyńskich liceów i techników może zgłosić się do podstawowej edycji, natomiast dla tych, którzy już wcześniej ukończyli swój kurs czeka jeszcze możliwość udziału w Gdynia Advanced Business Week – to zaawansowana edycja dla starszych uczniów i studentów.

Warunki w obu przypadkach są proste: trzeba posługiwać się językiem angielskim i interesować się przedsiębiorczością. Przez blisko tydzień zajęć na wirtualne firmy będą czekać wyzwania, symulacje i zabawy, które pozwolą poznać schemat budowania mocnego zespołu i sprawnej działalności. To pierwsze kroki w świecie biznesu, sposoby na zwalczanie tremy i przedstawianie ciekawej autoprezentacji oraz wiele innych umiejętności przydatnych przyszłym młodym przedsiębiorcom.

Program realizowany jest przez Urząd Miasta Gdyni we współpracy z amerykańską organizacją Foundation for Private Enterprise Education, będącą pomysłodawcą amerykańskiej edycji programu Washington Business Week. Gdyńska edycja programu organizowana jest na terenie III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Szczegółowe warunki rekrutacji i elektroniczne formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej programu: www.gdyniabusinessweek.pl w zakładce Rekrutacja.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do 2 czerwca.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek