Weź udział w Olimpiadzie energetycznej o puchar Prezydenta Gdyni! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Weź udział w Olimpiadzie energetycznej o puchar Prezydenta Gdyni!

24
listopad
Weź udział w Olimpiadzie energetycznej o puchar Prezydenta Gdyni!

Troska o planetę i dobra zabawa z nutką rywalizacji – czyli 3. edycja Olimpiady energetycznej pod patronatem Prezydenta Wojciecha Szczurka!

Olimpiada Energetyczna o Puchar Prezydenta Gdyni odbędzie się 28 listopada 2022 r. o 10.00 w formule stacjonarnej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w  Gdyni.

Olimpiada skierowana jest do wszystkich mieszkańców województwa pomorskiego. Celem wydarzenia jest edukacja dot. sposobów ograniczania zużycia energii i racjonalnego podejścia do gospodarowania nią. Dodatkowo, uczestnicy podczas spotkania dowiedzą się więcej na temat rozwoju sieci ciepłowniczej, odnawialnych źródeł energii, ekologicznego transportu, ochrony powietrza oraz zmianach klimatu.

Wydarzenie łączy w sobie elementy nauki, świetnej zabawy i rywalizacji. Wydarzenie realizowane jest w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”, organizowanej przez PGE Energia Ciepła S.A., Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz Miasto Gdynia. Organizatorem tego wydarzenia jest również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a wśród Partnerów znalazło się Centrum Nauki Experyment, które przeprowadzi interesujące pokazy naukowe dla uczestników Olimpiady.

Jak wyjaśnia Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk tegoroczna edycja ma zwrócić uwagę na najważniejszą kwestię dotyczącą szeroko pojęte energetyki, jaką jest dzisiaj oszczędzanie energii. A dlaczego mamy ją oszczędzać? Wiemy już, że tradycyjne modele oparte na niskosprawnej produkcji i niczym nie ograniczonej konsumpcji energii pochodzącej ze spalania paliw kopalnych  wiążą się z ocieplaniem się klimatu i niską jakości powietrza, którym oddychamy. Ostatnio mocno zarysowuje się kwestia ekonomiczna. Wysokie ceny na rachunkach energii elektrycznej, ciepła i gazu  mają ścisły związek z ograniczoną dostępnością nośników energii konwencjonalnej – a to już przemawia do każdego odbiorcy rachunku za prąd, gaz czy ciepło. Dlatego dla własnego dobra musimy nauczyć się lepiej planować i liczyć i oszczędzać, co przełoży się na ilość pieniędzy która pozostanie w naszym własnym portfelu.

– Oszczędzanie energii to nie chwilowa moda ale nowy sposób na funkcjonowanie w zmieniającym się świecie.  Olimpiada to dobra okazja na sprawdzenie swojej wiedzy i możliwość poznania nowych sposobów oszczędzania energii, a to ważny krok w kierunku powstrzymania ocieplania się klimatu – mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

Podczas Olimpiady energetycznej będzie możliwość obejrzenia pokazów naukowych, wysłuchania ciekawych wykładów uznanych doradców energetycznych i ekspertów z zakresu termowizji.

Jak wziąć udział w Olimpiadzie energetycznej o puchar prezydenta Gdyni?

1. Wejdźcie na stronę ➡https://cieplolubni.com.pl/olimpiada
2. Stwórzcie 2 osobową drużynę i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy
3. Spotykamy się 28 listopada o 10.00 w PPNT w Gdyni
4. Bawcie się dobrze z nami podczas Quizu i wygrywajcie atrakcyjne nagrody!

Zapisy potrwają do północy 21.11.2022 r. UWAGA, termin zgłoszeń przedłużono do 24. 11. 2022 do północy!

Zwycięzcą olimpiady zostanie zespół, który najszybciej udzieli największej ilości poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe.

Jury wybierze 3 laureatów nagród głównych!

Nagrody:
1.       hulajnogi elektryczne Motus,
2.       zestawy Lego Creator Expert Vestas,
3.       mobilne głośniki JBL z funkcją powerbanka.

Dodatkowo dla wszystkich drużyn przygotowaliśmy zestawy upominków i drobny poczęstunek podczas olimpiady.

Szczegóły wraz z regulaminem dostępne na www.cieplolubni.com.pl

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału!

Autor: Hanna Górecka-Banasik (ref.energetyki@gdynia.pl) olimpiada energetyczna


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek