W tej szkole murale przenoszą w podwodny świat - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

W tej szkole murale przenoszą w podwodny świat

16
luty
W tej szkole murale przenoszą w podwodny świat

Podwodny świat w SP “31” // fot. Mariusz Biernacik

Szkoła Podstawowa nr 31 w Gdyni dołączyła niedawno do grona kolorowych szkół. Na ścianach podstawówki pojawiły się po feriach trójwymiarowe murale. To już kolejna placówka w Gdyni, która maluje ściany dla uczniów.

Uczniowie szkoły „31” po powrocie z ferii przenieśli się w świat rafy koralowej. Trójwymiarowe murale, przygotowane z ogromną precyzją przez Paka Art Studio, są niezwykle realistyczne i dają złudzenie przebywania na pokładzie zatopionego statku. Kolory w szkole sfinansowała Rada Rodziców.

– Szkoły to nie tylko placówki edukacyjne, ale także centra, które są mocno osadzone w społeczności – mówi Bartosz Bartoszewicz,wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Niezwykle cenne jest, gdy rodzice włączają się w życie szkoły oferując to, co najcenniejsze, czyli swój czas i umiejętności, które posiadają. Dla dzieci takie wsparcie, świadomość, że na drodze edukacyjnej towarzyszą im bliscy dorośli jest bardzo budujące.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 31 jest jedną z najbardziej aktywnych w naszym mieście. Zasłynęła w ubiegłym roku, gdy z jej inicjatywy obok szkoły powstało pole tulipanów. Później był czas na konkurs, w którym dzieci mogły wygrać miedzy innymi pobyt w hotelu dla całej rodziny, a teraz rodzice postanowili pokolorować szkołę.

– Prace są w trakcie, całość naszego podwodnego świata będzie gotowa w marcu – cieszy się Beata Derda, przewodnicząca Rady Rodziców w SP 31 i inicjatorka akcji. – Robimy wszystko, aby otoczenie naszej szkoły było niezwykłe, przyjazne i kolorowe. Zależy nam, aby dzieci czuły się tu dobrze.

Kolorowanie szkół rozpoczął Jakub Tylman, dyrektor publicznej podstawówki i autor książki „Jak pokolorować szkołę”. Pomysł szybko przyjął się w Gdyni, oprócz Szkoły Podstawowej nr 31, kolorowe ściany ma już również Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 i kilka innych palcówek w mieście. Motyw podwodnego świata, pojawił się jednak po raz pierwszy.

ikona Opublikowano: 16.02.2024 09:05

ikona Autor: Aneta Marczak (a.marczak@gdynia.pl)

ikona Zmodyfikowano: 16.02.2024 10:11

ikona Zmodyfikował: Agnieszka Janowicz


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek