Miłość, Zagadki i Koktajle: Walentynki w WSB Merito w Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Miłość, Zagadki i Koktajle: Walentynki w WSB Merito w Gdyni

15
luty
Miłość, Zagadki i Koktajle: Walentynki w WSB Merito w Gdyni

Walentynki na WSB Merito /fot. Aleksandra Regulska

 

Historia Walentynek sięga starożytnego Rzymu. Współcześnie Walentynki są obchodzone na całym świecie jako dzień miłości i okazja do wyrażenia uczuć wobec bliskich. WSB Merito postanowiła uczcić tę tradycję w niecodzienny sposób. 14 lutego, na Uniwersytecie w Gdyni, rozbrzmiewały śmiechy, radość i nuta tajemniczości. Studenci i pracownicy uniwersytetu włączyli się w różnorodne atrakcje, tworząc wyjątkową atmosferę miłości i przyjaźni.

Na holu przy wejściu głównym czekały wyjątkowe bezalkoholowe koktajle dymiące aurą miłości. Chętni mieli okazję spróbować unikatowych smaków i odkryć afrodyzjaki w zupełnie nowej odsłonie. Jedną z głównych, otwierających atrakcji były zawody strzeleckie. Uczestnicy mieli szansę sprawdzić się w roli amora, starając się jak najcelniej trafić w tarczę w kształcie serca. Nie brakowało emocji i rywalizacji.

Miłośnicy zagadek kryminalnych mieli okazję do zanurzenia się w fascynujący świat namiętności
i zazdrości podczas rozwiązywania kryminalnych zagadek z motywem miłości. Nie było to tylko wyzwanie intelektualne, ale także podróż przez zawiłości ludzkich uczuć i relacji. W tych historiach miłość była zarówno motywem napędowym, jak i przeszkodą do rozwikłania tajemnicy.

W bibliotece odbywały się gry planszowe. Studenci mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności na planszy i spędzić czas w towarzystwie przyjaciół. Przyjazna atmosfera sprzyjała integracji i wspólnemu spędzeniu czasu.

– Walentynki dziś bardzo często uznawane są za święto komercyjne, ale miłość jest różna, to nie tylko to romantyczne zakochanie, pewną jej formą jest także przyjaźń. Tego dnia postanowiliśmy zaprosić m.in. uczniów ze szkół średnich, aby zobaczyli jak można te uczucia celebrować. – mówi dr Bożenna Piątkowska, menedżer kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. – Bardzo dużo mówiliśmy o miłości z euforii, takiej dla której można nawet zabić, pod wpływem silnych emocji. Jednak przede wszystkim poprzez to wydarzenie chcemy pokazać tę różnorodność miłości. To, że można okazywać ją na bardzo wiele sposobów, stąd propozycja zawodów strzeleckich, gry planszowe czy ciekawe wykłady w miłosnej konwencji. Była to również dobra okazja do zapoznania się z naszą uczelnią.

W Walentynkowej strefie foto, przygotowanej obok biblioteki, można było uwiecznić te chwile. Znajdowały się tam różnorodne dekoracje i rekwizyty, które dodawały uroku każdemu ujęciu.
Ponadto, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w fascynujących wykładach. Dr Klaudia Skelnik podzieliła się wiedzą na temat zagrożeń związanych z relacjami online, zwracając uwagę na aspekty bezpieczeństwa w świecie wirtualnym.

Dr Bożenna Piątkowska i mgr Mariusz Jaskulski przedstawili historie kryminalne, w których miłość stała się motywem przewodnim zabójstw. To było poruszające spojrzenie na mroczne strony uczuć. Adwokat Joanna Gręndzińska zabrała słuchaczy w fascynującą podróż przez historię zbrodni innej niż wszystkie – opowiadając o morderstwie piosenkarza Andrzeja Zauchy.

Całe wydarzenie miało charakter otwarty, a udział we wszystkich atrakcjach był bezpłatny. WSB Merito udowodniła, że Walentynki to nie tylko dzień dla zakochanych, ale również okazja do wspólnego świętowania miłości, przyjaźni i zdobywania nowych doświadczeń. Obchody z pewnością pozostaną w pamięci uczestników jako niezwykłe wydarzenie pełne emocji i pozytywnej energii.

ikona Opublikowano: 15.02.2024 12:09

ikona Autor: Aleksandra Regulska (aleksandra.regulska@gdynia.pl)

ikona Zmodyfikowano: 15.02.2024 15:57

ikona Zmodyfikował: Agnieszka Janowicz


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek