W mgnieniu oka – ruszyły zgłoszenia do konkursu fotograficznego - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

W mgnieniu oka – ruszyły zgłoszenia do konkursu fotograficznego

22
listopad
W mgnieniu oka – ruszyły zgłoszenia do konkursu fotograficznego

To już XVI edycja organizowanego przez Szkolę Podstawową nr 34 im. L. Teligi w Gdyni konkursu fotograficznego. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są nie tylko uczniowie ale i nauczyciele.

XVI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny w tym roku pod tytułem „W mgnieniu oka” skierowany jest do uczniów pomorskich szkół podstawowych klas IV-VI oraz VII-VIII, szkół ponadpodstawowych, a także nauczycieli wszystkich rodzajów placówek oświatowych w całym województwie. Organizowany jest od szesnastu lat przez Szkołę Podstawową nr 34 im. Leonida Teligi, a od 2008 roku ma rangę wojewódzkiego konkursu. W ubiegłych latach uczniowie i nauczyciele mierzyli się z tematami takimi jak „Świat w czasach pandemii” czy „Świat nas dzieli, miłość nas łączy”. Co roku na konkurs wpływa około 700 prac.

– Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 34 od lat pokazują olbrzymią pasję i zaangażowanie na rzecz młodych ludzi. To niezwykle cenne, bo pokazuje naszym uczniom, że warto działać na rzecz drugiego człowieka, a od osiągnięcia celu dzieli ich tylko chęć działania. Ten konkurs ma już renomę w naszym województwie, a z roku na rok widzimy coraz wyższy poziom nadesłanych prac. Jesteśmy więc bardzo ciekawi jak w tym roku uczestnicy poradzą sobie z konkursowym tematem – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Od 2019 r. konkurs wpisywany jest przez Pomorskiego Kuratora Oświaty na listę konkursów artystycznych, które mogą być wymieniane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i za który można uzyskać dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Organizatorzy na prace czekają do 5 marca 2023 roku.  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie poprawnie wypełnionego załącznika do każdej przyniesionej do sekretariatu szkoły fotografii. Na laureatów, w kliku grupach wiekowych, czekają wartościowe nagrody (sprzęt i akcesoria fotograficzne oraz komputerowe, wartościowe karty podarunkowe, eleganckie albumy książkowe itp.). Więcej informacji, regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej.

Do udziału w zmaganiach zapraszają koordynatorki Alicja Budzińska oraz Renata Wandachowicz wraz z Mariuszem Żelechowskim, dyrektorem SP 34.

Jurorami konkursu są Trójmiejscy fotograficy: Jacek Paluchowski – artysta fotografik, wykładowca Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie, Adam Warżawa – fotograf Polskiej Agencji Prasowej, Rafał Malko – fotoreporter Gazety Wyborczej i Grzegorz Mehring – freelancer, fotoreporter, współpracownik Europejskiego Centrum Solidarności.

Jakie są cele konkursu?
To przede wszystkim rozwijanie u uczestników zmysłu poznawczego i kształcenie wrażliwości oraz umiejętności podejmowania aktualnych i ważnych dla mieszkańców Europy tematów ale także przedstawienie na fotografii zmieniającej się we współczesnym świecie rzeczywistości społeczno- obyczajowej czy uchwycenie momentu, chwili z życia uczestnika konkursu.

Konkurs wspierają znani politycy oraz trójmiejscy biznesmeni – Wydział Edukacji Urzędu Miasta Gdyni, Związek Nauczycielstwa Polskiego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Lewandowski, Poseł na Sejm RP Tadeusz Aziewicz, Poseł na Sejm RP Marek Biernacki, Przewodniczący Komisji Nauk Kosmicznych PAN Oddział w Gdańsku były rektor, senator RP i minister edukacji narodowej prof. Edmund Wittbrodt, Rada Dzielnicy Redłowo, Rada Rodziców SP 34 w Gdyni i Tomasz Rzeppa kierownik sklepu „Sieć 34” w Gdyni.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek