Uśmiechnięty tydzień w Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Uśmiechnięty tydzień w Gdyni

23
maj
Uśmiechnięty tydzień w Gdyni

Od 29 maja do 2 czerwca w Gdyni będzie odbywał się ogólnopolski tydzień uśmiechu pod hasłem „DajMy Uśmiech”. Organizator – fundacja „Przytulny Domek” zaprasza społeczności szkolne do włączenia się w akcję.

„DajMy uśmiech” to inicjatywa mająca na celu przypomnienie jak ważny na co dzień jest uśmiech i śmiech. Organizatorem jest fundacja „Przytulny Domek”, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni. W akcję już zaangażowały się pierwsze szkoły m.in. Szkoła Podstawowa nr 31 czy Gdyńska Szkoła Społeczna. Włączyć się może każdy. Dzieci podczas zajęć przygotowują zawieszki – żółte buźki z uśmiechami, które podczas tygodnia uśmiechu są rozdawane w różnych miejscach.

– W gdyńskich szkołach dzieje się wiele akcji i wydarzeń dbających o zdrowie naszych najmłodszych gdynianek i gdynian. Od wielu lat zwracamy uwagę również na kondycję psychiczną młodzieży, która potrzebuje pozytywnego wsparcia. Młodzi sami podejmują wiele inicjatyw, ale też chętnie uczestniczą w wydarzeniach wspierających pozytywne nastawienie – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Akcja zawitała już do SPILNO w Gdyni gdzie uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 26 razem rysowali i wycinali uśmiechy. Część uśmiechów trafi do ich rodzin – polskich i ukraińskich. Dzieci dowiedziały się też, dlaczego śmiech to zdrowie i dlaczego warto się uśmiechać. W Szkole Podstawowej nr 31 uczniowie na zajęciach wychowawczych, dodatkowych pozalekcyjnych oraz pracując w domu wykonywali żółte uśmiechy. Łącznie przygotowali około 1000 minek.

– Celem wydarzenia jest pobudzenie do zauważenia uśmiechu, do postrzegania rzeczywistości przez pryzmat uśmiechu i pozytywnego myślenia; uwrażliwienie na wartość uśmiechu oraz śmiechu w naszym życiu;  zwrócenie uwagi na wpływ uśmiechniętych dorosłych na rozwój dziecka i jego funkcjonowanie w dorosłym życiu; dostrzeżenie drugiego człowieka i jego potrzeby przebywania w towarzystwie uśmiechniętych osób oraz dostrzeżenie terapeutycznych właściwości śmiechu – wyjaśnia Justyna Sudzik, prezes fundacji „Przytulny Domek”.

W ramach tygodnia uśmiechu zachęca się do zwrócenia uwagi na ćwiczenia pomagające wyzwolić uśmiech, zorganizowania spotkań, warsztatów czy wywiadów z pozytywnymi ludźmi, a także stworzenia prac plastycznych. Organizatorzy zachęcają także do publikowania zdjęć z tagiem #dajmyusmiech na FB.

Więcej informacji o wydarzeniu w załączonych materiałach.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek