Uczniowie „Trójki” świecą przykładem! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Uczniowie „Trójki” świecą przykładem!

23
luty
Uczniowie „Trójki” świecą przykładem!

Dzieląc się dobrem, pomnażamy je – tak można podsumować ogromne zaangażowanie w akcje charytatywne uczniów, rodziców i nauczycieli gdyńskiej „Trójki”, którzy w ostatnim czasie wsparli walkę z epidemią koronawirusa. Wśród całego mnóstwa darów nie zabrakło m.in. przyłbic produkowanych za pomocą drukarki 3D czy dużych zakupów niezbędnych środków higienicznych.

Jestem głęboko poruszony wrażliwością całej społeczności szkolnej III LO, która już po raz kolejny udowadnia, że największym potencjałem i wartością Gdyni są jej mieszkańcy: kreatywni, o wysokim na tle innych miast poziomie przedsiębiorczości, również w sferze niesienia pomocy innym. Chciałbym serdecznie podziękować za bezinteresowną chęć czynienia dobra i efektywność wsparcia dla najbardziej potrzebujących w tym szczególnym czasie walki z epidemią. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Od marca 2020 r. ponad 25 tysięcy przyłbic wyprodukowanych za pomocą drukarki 3D trafiło głównie do pomorskich szpitali. Inicjatorem tej akcji jest Mike Ryan, ubiegłoroczny absolwent III LO, którego pasją są zagadnienia dotyczące innowacyjnych urządzeń wykorzystywanych w medycynie. Zorganizowano również wiele zbiórek – zakupione dzięki nim rękawiczki nitrylowe, płyny dezynfekcyjne, produkty spożywcze, artykuły higieniczne i inne dary rzeczowe otrzymały gdyńskie hospicja – Hospicjum Św. Wawrzyńca i Hospicjum Dziecięce „Bursztynowa Przystań”.  W co jeszcze angażują się uczniowie? Od początku pandemii pod opieką nauczycieli stworzyli platformę internetową dla szkół podstawowych (projekt 3LAB/3CLASS ), w ramach której pomagają w nauce uczniom  szkół podstawowych.  

Wiesław Kosakowski, dyrektor gdyńskiej „Trójki” podkreśla, że uczniowie od wielu lat inicjują zbiórki pieniędzy na rzecz hospicjów i oddziałów dziecięcych szpitali, a nawet organizują bale charytatywne – Jednym z bardzo ważnych filarów edukacji uczniów w naszej szkole, obok nauki, sportu, przedsiębiorczości i dokonań artystycznych oraz skutecznego przygotowania do studiowania na najlepszych uczelniach w Polsce i poza jej granicami, są bardzo liczne przedsięwzięcia mające na celu pomoc innym ludziom. Mądre pomaganie innym ludziom to niezwykle cenna umiejętność, którą nie tylko w liceum powinien nabyć oraz rozwijać każdy młody człowiek. Jest to umiejętność ważna i potrzebna przez całe życie każdemu. I temu, do którego adresowana jest pomoc, i temu pomagającemu. Jestem dumny z moich uczniów i absolwentów. Jestem dumny również z naszych nauczycieli, którzy inspirują młodzież do niesienia pomocy innym – podkreśla Wiesław Kosakowski.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek