Ucz się i graj! Rusza nabór do klasy sportowej w SP 35 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Ucz się i graj! Rusza nabór do klasy sportowej w SP 35

01
kwiecień
Ucz się i graj! Rusza nabór do klasy sportowej w SP 35

Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia rok temu wystartowało z projektem, który okazał się wielkim sukcesem. Od roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 35 funkcjonuje klasa piłkarska na poziomie IV. Nabór do kolejnego rocznika rusza w poniedziałek 25 marca, dlatego w sobotę, o godzinie 10:00 władze placówki zapraszają na Dzień Otwarty. Wstęp wolny.

To propozycja dla dzieci, które chcą kandydować do statusu ucznia-zawodnika w piłkarskiej klasie IV w roku szkolnym 2019/2020.
– To doskonała okazja, by rodzice przekonali się o zaletach placówki, do której mogą zapisać swoje pociechy – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. I dodaje: – Stale rozwijamy gdyńską ofertę edukacyjną. Klasa piłkarska to obustronna korzyść: klub rozwija potencjalne talenty, a młodzi zawodnicy dobrą formę i nietuzinkowe umiejętności.

Szkoła Podstawowa nr 35  przygotowała autorski projekt prowadzenia klas sportowych, w oparciu o optymalizację uzyskiwania wysokiego poziomu wiedzy przez uczniów – zawodników, w ramach podstawy programowej i zajęć pozalekcyjnych. Placówka znajduje się przy ul. Uczniowskiej 1 na Witominie. Jej absolwentami są m.in. prezydent Gdyni Wojciech Szczurek czy wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w skoku o tyczce Monika Pyrek.

Dzieci uczące się w klasie sportowej mogą liczyć na sześć treningów piłkarskich (45 minut każdy), jeden pływacki oraz dziesięć godzin zajęć wychowania fizycznego tygodniowo.  Co ważne, aby zgłosić się do naboru, nie trzeba być zawodnikiem klubowym.

Każdy z obecnych na Dniu Otwartym SP 35 będzie miał okazję lepiej poznać placówkę, jej nauczycieli, ale przede wszystkim szczegółowe założenia programu nauczania oraz systemu sportowego szkolenia w oparciu o porozumienie organizacyjne i merytoryczne z klubem Arka Gdynia.

Podczas trzygodzinnego wydarzenia nie zabraknie pokazów lekcji informatyki, chemii oraz j. angielskiego, spotkanie z dyrekcją szkoły, a także przedstawienie wychowawców, nauczycieli oraz trenera, którzy będą sprawować pieczę nad nauką młodych piłkarzy.

– Miasto sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę sportową oraz szkolenie dzieci i młodzieży. Jednym z priorytetów, jeśli chodzi o sport, jest budowanie profesjonalnych struktur w gdyńskich klubach. Żółto-niebieska piramida szkoleniowa już od lat funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie – zauważa dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert.

Początek procesu rekrutacyjnego zaplanowany jest na poniedziałek 25 marca i potrwa do 26 kwietnia bieżącego roku. Jego kolejnymi etapami będą testy sprawności piłkarskiej (7-13 maja) oraz ogłoszenie listy przyjętych do klasy sportowej SP 35 (31 maja).


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek