Stypendia naukowe MEN dla uczniów z Pomorza - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Stypendia naukowe MEN dla uczniów z Pomorza

01
kwiecień
Stypendia naukowe MEN dla uczniów z Pomorza

20 marca w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia stypendiów naukowych Ministerstwa Edukacji Narodowej uczniom pomorskich szkół, którzy uzyskali wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018. 26 licealistów oraz gimnazjalistów z Pomorza zostało uhonorowanych stypendium naukowym MEN (3000 zł). Uroczystość zdominowali uczniowie z Gdyni, w szczególności z III LO i Gimnazjum nr 24.

Dyplomy najwybitniejszym na Pomorzu uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wręczyła Pomorska Wicekurator Oświaty Małgorzata Bielang. Miejsce uroczystości wybrane zostało przez Pomorskie Kuratorium Oświaty nieprzypadkowo, ponieważ w gronie 26 wyróżnionych aż 14 w roku szkolnym 2017/2018 uczyło się w III LO w Gdyni, a kolejnych 4 – w Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni. Pozostali stypendyści naukowi MEN reprezentowali następujące szkoły: Gimnazjum Katolickie w Gdyni (2 osoby), II LO w Gdańsku (1 osoba), Gdańskie Liceum Autonomiczne (1 osoba), III LO w Gdańsku (1 osoba), V LO w Wejherowie (1 osoba), Katolickie Gimnazjum w Tczewie (1 osoba), I LO w Malborku (1 osoba).

Grono pomorskich stypendystów naukowych zdominowane zostało przez młodych naukowców w dziedzinie nauk informatyczno-matematyczno-przyrodniczych (aż 17 na 26 ogółem), w tym medalistów międzynarodowych olimpiad naukowych takich jak: Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna (medal srebrny – Wojciech Jankowski, III LO w Gdyni), Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna (medal srebrny – Kacper Kluk, III LO w Gdyni), Bałtycka Olimpiada Geograficzna (medal srebrny – Maciej Dercz, III LO w Gdyni), Bałtycka Olimpiada Informatyczna (medal brązowy – Łukasz Orlikowski, III LO w Gdyni ), Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej (medale srebrne – Juliusz Pham i Kacper Kluk, obaj z III LO w Gdyni).

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie z gdyńskiej Trójki, którzy zagrali i zaśpiewali zaaranżowane przez siebie piosenki m.in. do tekstów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy Agnieszki Osieckiej.

 

  • Stypendia naukowe MEN
    Stypendia naukowe MEN dla uczniów z Pomorza

Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek