The future is now – trwają zapisy na Hackathon - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

The future is now – trwają zapisy na Hackathon

09
maj
The future is now – trwają zapisy na Hackathon

Hackhaton, który odbędzie się w murach XVII LO to wyjątkowe wydarzenie w Gdyni. Nie trzeba być mistrzem kodowania, aby wziąć w nim udział. Liczą się przede wszystkim kreatywność i zdolność do tworzenia nowych rozwiązań.

III Pomorski Hackathon dla Uczniów Szkół Średnich Young Smart organizuje XVII Liceum Ogólnokształcące w Gdyni oraz Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 26 – 27 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Wiczlińskiej 50a. Zadaniem uczniów pomorskich szkół średnich jest stworzenie w 24 godziny rozwiązań poruszając się w kategorii The future is now – Przyszłość jest teraz.

– Hackhatony cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie, często stają się przepustką do dalszej kariery. Są świetną możliwością rozwijania kompetencji miękkich i cyfrowych, ale też satysfakcjonującą rozrywką. Wydarzenie wspiera wiele uznanych podmiotów – wskazując chociażby gigantów branży jak Intel czy Microsoft. Dlatego zachęcam do udziału w zmaganiach – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Hackhaton to nic innego jak maraton tworzenia cyfrowych rozwiązań, w przypadku tej edycji chodzi o: aplikacje mobilne, gry komputerowe, gry na urządzenia mobilne, strony internetowe. Zespół zgłoszony przez nauczyciela-opiekuna musi składać się z 2-5 uczniów uczęszczających do tej samej szkoły. Rejestracja trwa w dniach 26 kwietnia do 12 maja. Szczegóły dostępne są na stronie wydarzenia oraz w regulaminie zmagań.

Poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością, a nagrody w postaci szkoleń i certyfikatów organizowanych przez Microsoft, Intel oraz PJATK okazały się strzałem w dziesiątkę. Wzorem edycji I nagrody są również inwestycją w przyszłość uczniów biorących udział w wydarzeniu, tzn. wizyta studyjna z warsztatami w oddziale Microsoft w Warszawie, szkolenie stacjonarne w Intel oddział Gdańsk oraz szkolenie organizowane przez PJATK w siedzibie w Gdańsku.

Wszyscy uczestnicy otrzymują wsparcie mentorów podczas 24-godzinnej pracy nad projektem, którym mogą być strony internetowe, aplikacje i inne rozwiązania cyfrowe oscylujące w temacie Back to the Future. Mentorzy to przedstawiciele Microsoft, Intel, wykładowcy PJATK, szkoleniowcy GODN, nauczyciele z ZSO nr 8 w Gdyni dostępni na platformie Teams lub stacjonarnie przez cały czas pracy uczniów. Nauczyciele – opiekunowie zostaną zaproszeni na ciekawe warsztaty i szkolenia. Wśród jury zasiądą PJATK, Microsoft, Intel, GODN, UG oraz UM Gdyni. Każdy uczestnik otrzyma również gift box zawierający upominki ufundowane przez wszystkie wspierające instytucje, sponsorów i organizatorów.

Koordynatorzy projektu ze strony ZSO nr 8 w Gdyni są: Joanna Szymańska, Dorota Gorzejewska oraz Jolanta Dobska (nauczyciel informatyki odpowiedzialny za stronę techniczną wydarzenia), ze strony PJATK to Monika Ostojska–Żurek oraz Martyna Rajchert, ze strony Microsoft – Ewa Kołodziejczyk, Intel – Irina Ledyaeva. Bardzo wielu nauczycieli z ZSO nr 8 zaangażowało się w przygotowanie  i przeprowadzenie projektu, wśród nich należy wymienić: Sebastiana Ropla, Iwonę Czerwińską-Dołhy (panel o edukacji), Jarosława Rogożeńskiego, Małgorzatę Lesisz, Annę Leszczyńską, Izabellę Niklewską, Marzennę Jurek-Turską, Joannę Szynal-Gajewską, Annę Arndt, Grażynę Krasoń, Szymona Soboczyńskiego, Magdalenę Kierszkę, Annę Tomaszewicz, Katarzynę Szymańską, Barbarę Kamińską i Leszka Kaczorowskiego.

Hackathon to wydarzenie, które zostało objęte honorowymi patronatami Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdyni.

III Pomorski Hackathon dla Uczniów Szkół Średnich Young Smart organizuje XVII Liceum Ogólnokształcące w Gdyni oraz Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku // fot. materiały organizatora


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek