Matura tak prosta, że aż trudno w to uwierzyć - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Matura tak prosta, że aż trudno w to uwierzyć

08
maj
Matura tak prosta, że aż trudno w to uwierzyć

„Było niespodziewanie łatwo” – maturzyści, po dzisiejszych egzaminach z matematyki nie kryli zaskoczenia. Tuż po dzisiejszym egzaminie obowiązkowym, zaczęły się matury rozszerzone i tu poprzeczka może pójść w górę.

1665 licealistów z 16 szkół i 740 uczniów z 12 techników w całej Gdyni pisało dziś obowiązkową maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym. Poziom zadań zaskoczył większość z nich. Było niespodziewanie łatwo.

– O tym, że jest bardzo łatwo słyszę od początku egzaminów – mówi Elżbieta Zaręba, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni. – Widać to również po czasie, w jakim uczniowie opuszczają salę. W naszym liceum dużo osób wychodzi przed czasem. Pamiętajmy jednak, że egzamin dojrzałości pisze rocznik, który cześć nauki odbywał zdalnie w warunkach pandemii. Przed nimi jeszcze studia, często bardzo ambitne, podkreślam więc, że niezależnie od stopnia trudności na maturze, warto się było uczyć, bo to zaprocentuje w czasie studiów.

Maturzyści byli zaskoczeni poziomem trudności na maturze z matematyki.

„Zadania były bardzo proste, wyszedłem przed czasem”, „Zaskakująco niski poziom egzaminu” „Myślałam że będzie dużo trudniej” – oceniają abiturienci z II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

Część z maturzystów obawia się, że po łatwych egzaminach obowiązkowych, przyjdzie kolej na rozszerzone, które mogą być dużo trudniejsze. Te ostatnie rozpoczęły się już dziś i potrwają aż do 23 maja.

Harmonogram maturalny:

Osoby, które nie przystąpią do matury w pierwszym terminie (np. z powodów zdrowotnych), mogą to zrobić w terminie dodatkowym – od 1 do 19 czerwca. Egzamin poprawkowy odbędzie się 21 sierpnia (część ustna) i 22 sierpnia (część pisemna).

Wyniki matur (termin główny i termin dodatkowy) zostaną ogłoszone 7 lipca. Wyniki egzaminu maturalnego dla osób poprawiających maturę w sierpniu pojawią się 8 września.

Maturzyści z II LO. Fot. Filip Śmigielski


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek