Ten sprzęt pomoże dzieciom - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Ten sprzęt pomoże dzieciom

25
wrzesień
Ten sprzęt pomoże dzieciom

EEG Biofeedback, czyli sprzęt do terapii i diagnozy, trafił do SP nr 8 oraz SP nr 50 w Gdyni. Szkoła Podstawowa nr 8 oraz nr 50 mogą korzystać z terapii EEG Biofeedback, uważanej za wyjątkowo skuteczną formę pracy z uczniami z ADHD.

Ten sprzęt jest nieocenioną pomocą w szkole – mówi Joanna Bienia-Fijas, wicedyrektor SP nr 8. – Daje możliwość pracy nad takimi problemami, jak dysleksja, brak koncentracji uwagi, czy problemy z pamięcią. Co ważne, metodą EEG Biofeedback możemy zajmować się również uczniami, którzy dzięki swoim uzdolnieniom np. muzycznym czy sportowym powinni stale pracować nad umiejętnością koncentracji.

Terapia EEG Biofeedback zalecana jest również przy stanach depresyjnych, zaburzeniach lękowych i emocjonalnych.

Fakt, że uczeń może uczestniczyć w terapii we własnej szkole, gdzie terapeutą jest znana mu osoba, daje większą szansę na szybsze efekty i powodzenie terapii – twierdzi Joanna Bienia-Fijas. – Dzięki temu, że w ramach projektu „Rozwiń skrzydła – program kompleksowego wsparcia gimnazjów w Gdyni” dwóch nauczycieli ukończyło szkolenie umożliwiające prowadzenie terapii EEG Biofeedback, będziemy mogli objąć wsparciem wszystkich najbardziej potrzebujących uczniów. Z tak nowoczesnego sprzętu dostępnego w szkole cieszą się również pracownicy szkoły i rodzice. Terapia EEG Biofeedback jest zalecana również przy wypaleniu zawodowym, zespole chronicznego zmęczenia, odczuwaniu nadmiernego napięcia i stresu.

Konsekwentnie inwestujemy w różnego rodzaju rozwiązania mające służyć gdyńskim uczniom – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia. – Terapia EEG Biofeedback to przykład sięgania po skuteczne rozwiązania znacznie wybiegające poza standardowe wyposażenie szkół i nie mam wątpliwości, że to właściwa decyzja i dobrze przyjęty kierunek. Naszym celem jest dobór sprzętu, który będzie najlepiej odpowiadał indywidualnym potrzebom każdego ucznia.

W ramach Projektu „Małe skrzydła, wysokie loty – program kompleksowego wsparcia szkół podstawowych w Gdyni” Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Gdyni także został wyposażony w profesjonalny system do terapii i treningu EEG Biofeedback.

– Wyposażenie ośrodka w ten sprzęt pozwoli na prowadzenie treningów metodą EEG Biofeedback z uczniami – mówi Marta Rewers, wicedyrektor SP nr 50. – Terapię prowadzić będą nauczyciele SOSW Nr1 – terapeuci biofeedback z wieloletnim stażem, jak również nauczyciele, którzy w ramach projektu odbyli szkolenie i otrzymali certyfikaty do prowadzenia terapii metodą EEG Biofeedback.

Sprzęt EEG Biofeedback został zakupiony w ramach dwóch projektów:

1. “Małe skrzydła, wysokie loty – program kompleksowego wsparcia szkół podstawowych w Gdyni” – dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 50), Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 24 (ZSS nr 17), Szkoły Podstawowej nr 34.
Kwota sprzętu dla każdej ze szkół: 12 661,99 zł

2. “Rozwiń skrzydła – program kompleksowego wsparcia gimnazjów w Gdyni” – dla Szkoły Podstawowej nr 8 (z klasami Gimnazjum nr 5) w Gdyni na kwotę 12 661,99 zł.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek