Menu górne

Kategoria

Pojedź lokomotywą mocy!

Pojedź lokomotywą mocy!

Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych wzbogacił się o specjalistyczny pawilon do nauki zawodu. Z tej okazji na terenie ZSET odbędzie się festyn inaugurujący wydarzenie.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technika transportu kolejowego mają nowe zaplecze naukowe: specjalistyczny pawilon. Z tej okazji na terenie placówki odbędzie się festyn inaugurujący wydarzenie.

Pragnę Państwa serdecznie zaprosić na jedno z tegorocznych świąt gdyńskiego szkolnictwa zawodowego – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.To w tym roku oprócz oddania do użytku zmodernizowanego budynku Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych z całkowicie nową aulą i nowoczesnego kompleksu gastronomicznego w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, w siedzibie Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych uruchamiamy zupełnie nową i nowoczesną infrastrukturę edukacyjną służącą szkoleniu w branży kolejowej. Specjalistyczne wyposażenie, symulator zarządzania ruchem kolejowym oraz pawilon kolejowy, to tylko nieliczne elementy wyposażenia ZSET, która kształci w tej branży priorytetowej dla naszego miasta, regionu i województwa.

zachęcamy do udziału w wydarzeniu, mat. organizatora

Pawilon kolejowy został wybudowany na potrzeby kształcenia zawodowego dla branży kolejowej w zawodzie technik transportu kolejowego – wyjaśnia Konrad Walczak, dyrektor Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni. – W przyszłości może to być pomieszczenie warsztatowe i egzaminacyjne dla kolejnego zawodu tej branży – montera nawierzchni kolejowej. Pawilon wraz z przyległym terenem został już częściowo wyposażony w elementy infrastruktury kolejowej, takie jak wycinki szyn i podkładów oraz modele przytwierdzeń i złącz szynowych różnych typów, a także elementy wielkogabarytowe w postaci zwrotnic rozjazdowych. Aktualnie trwają prace nad rozbudową stanowisk dydaktycznych. Wyposażenie pawilonu kolejowego pozwoli na prowadzenie zajęć zawodowych w bardziej atrakcyjny i efektywny sposób, lekcje nabiorą bardziej praktycznego wymiaru i staną się ciekawsze.

Pawilon wraz z przyległym terenem został już częściowo wyposażony w elementy infrastruktury kolejowej, materiały szkoły

Na festyn zaprasza Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”.

Jest to wyjątkowy dzień dla szkoły i jej wszystkich partnerów – mówi Aleksandra Mróz-Wykusz z Fundacji. – Mamy nadzieje, że mieszkańcy Gdyni, Trójmiasta, sąsiedzi, ale przede wszystkim przyszli uczniowie z chęcią poznają tajniki tego zawodu. A wszystko to w atmosferze zabawy. Zapraszamy!

Festyn „Lokomotywa mocy”, 29 września, godz. 11.00-13.00, ZSET, Gdynia, ul. Morska 186

 

  • Festyn odbedzie się na terenie ZSET w Gdyni
    Festyn odbedzie się na terenie ZSET w Gdyni

 


Wróć do listy Następny wpis