Szkoła z edumocą - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Szkoła z edumocą

12
marzec
Szkoła z edumocą

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni spotkali się dziś entuzjaści edukacji z całej Polski. „Szkoła z edumocą- forum wymiany inspiracji i dobrych praktyk” to konferencja, której celem jest stworzenie inspirującej przestrzeni edukacyjnej dla nauczycieli, dyrektorów, rodziców oraz uczniów.

Inicjatorką ogólnopolskiego forum wymiany inspiracji i dobrych praktyk “Szkoła z edumocą” jest dyrektor 17 LO w Gdyni Oktawia Gorzeńska. Współorganizatorami, poza zespołem 17 LO w Gdyni, jest Miasto Gdynia oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Eduzmieniacze

Celem wydarzenia jest stworzenie wspólnej przestrzeni dla nauczycieli, dyrektorów, rodziców i uczniów, w której mogą się spotkać, porozmawiać, wymienić pomysłami, a także wspólnie warsztatowo popracować po to, by nauczyć się współtworzyć szkołę z edumocą. Taką szkołę, która pokazuje wartość uczenia się i daje siłę do działania.

Szkoła marzeń

W roli prelegentów i prowadzących warsztaty wystąpili praktycy z edumocą, otwarci na zmianę i wyzwania, przed jakimi stoi edukacja. Między innymi siedem nauczycielek z 17 LO w Gdyni, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Przyłękowie Ewa Kaliszuk – eduisnpiratorka z jednej z sześciu polskich Szkół z mocą zmieniania świata według Fundacji Ashoka, dyrektor Techniczny IBM –Karolina Marzantowicz oraz wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz, który poprowadził warsztaty pt. “Tworzymy szkołę marzeń”.

Polskie szkoły znacznie zmieniły oblicze w przeciągu ostatnich 30 lat. Sale lekcyjne są nowocześniejsze, a uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z rozbudowanych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Kluczową kwestią nadal pozostaje jednak relacja nauczyciel – uczeń. Jak powinna wyglądać szkoła przyszłości? Jak na bieżąco dostosowywać się do potrzeb uczniów? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć podczas tej konferencji  – mówi Bartosz Bartoszewicz wiceprezydent Gdyni. – W ramach mojego warsztatu chciałbym spróbować popracować nad marzeniami o przyszłości gdyńskiej szkoły. W ogólnopolskich rankingach już jesteśmy liderami, ale nie zamierzamy jedynie świętować swoich sukcesów, tylko ambitnie podejmować kolejne, edukacyjne wyzwania – dodaje.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Pomorski Kurator Oświaty, a partnerem głównym została firma Microsoft. W przygotowania zaangażowała się także firma Lotnia, która wsparła zespół 17 LO w Gdyni na etapie planowania, przygotowania i realizacji.

Więcej informacji o projekcie na stronie:

www.szkolazedumoca.pl


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek