Szkoła Podstawowa nr 44 skończyła 35 lat - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Szkoła Podstawowa nr 44 skończyła 35 lat

02
czerwiec
Szkoła Podstawowa nr 44 skończyła 35 lat

Zajęcia z elementami pedagogiki Montessori, klasy sportowe i wciąż rosnąca liczba uczniowskich sukcesów. Szkoła Podstawowa nr 44 im. Obrońców Wybrzeża na Obłużu skończyła 35 lat!

Powstała w końcówce lat osiemdziesiątych, kiedy w nowym budynku przy ulicy Sucharskiego zaczęło się uczyć blisko tysiąc małych gdynianek i gdynian. Pierwszym dyrektorem została Elżbieta Klimas.

– Przez te wszystkie lata, placówka ta pełniła istotną rolę w naszym społeczeństwie, zapewniając najwyższy standard edukacji dla kolejnych pokoleń uczniów – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Szkoła jest miejscem, gdzie młode umysły rozwijają się, a marzenia stają się rzeczywistością. Ta placówka jest nie tylko miejscem nauki, ale również ośrodkiem kształcenia i wychowania, gdzie uczniowie uczą się tolerancji, szacunku i odpowiedzialności.

Wiceprezydent dziękował dyrekcji i pedagogom szkoły, za zaangażowanie i trud, jaki każdego dnia wkładają w rozwój edukacji w Gdyni.

Uroczyste obchody i część artystyczna odbywały się na nowych obiektach sportowych, o które niedawno wzbogaciła się szkoła na Obłużu. Korzystają z nich nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy dzielnicy.

– Dziś szczególny dzień, po pierwsze, Międzynarodowy Dzień Dziecka, ale również 35-lecie naszej szkoły – cieszy się Andrzej Bodnar, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 44 w Gdyni. – Jest jeszcze trzeci powód do radości – w tym roku otrzymaliśmy piękny, nowy kompleks sportowy, który uważamy za taki prezent specjalny, z okazji 35-lecia funkcjonowania szkoły. Chcemy obchodzić nasze święto właśnie na tych obiektach sportowych, w sposób wesoły, i zabawny. Nasi nauczyciele mają wspaniałe pomysły na te obchody.

Cała społeczność szkoły bawiła się wspaniale do późnych godzin wieczornych, a uroczystość zakończył uczniowski koncert.

fot. Szkoła Podstawowa nr 44 skończyła 35 lat // fot. Filip Śmigielski


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek