Szkoła marzeń czeka na Gdyńskiej Giełdzie Szkół - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Szkoła marzeń czeka na Gdyńskiej Giełdzie Szkół

01
kwiecień
Szkoła marzeń czeka na Gdyńskiej Giełdzie Szkół

Pokaz barmański, policyjna musztra, a nawet tor gokartowy czy pokazy lotu dronów. Tak promować się będą gdyńskie szkoły 1 kwietnia podczas giełdy przygotowanej specjalnie dla tych, którzy kończą w tym roku ósmą klasę szkoły podstawowej lub trzecią klasę gimnazjum. Będzie w czym wybierać.

Gdyńska Giełda Szkół to cykliczne wydarzenie, które ma ułatwić pełen przegląd oferty gdyńskich szkół i nakierować gimnazjalistów oraz absolwentów szkół podstawowych na konkretny wybór. To od ich decyzji zależy, czym będą zajmować się w przyszłości – stąd i bogata ekspozycja wszystkich profili oraz kierunków kształcenia.
Przestrzeń zostanie podzielona na 3 strefy: wystawienniczą, edukacyjną i strefę rozwoju.

W strefie wystawców każda szkoła będzie miała swoje stoisko, na którym zaprezentuje dodatkowe aktywności i oferty zajęć. Będą to:

I Akademickie Liceum Ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi
III Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi
V Liceum Ogólnokształcące
VI Liceum Ogólnokształcące
VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące
IX Liceum Ogólnokształcące
X Liceum Ogólnokształcące
XIV Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi
XV Liceum Ogólnokształcące dla niedosłyszących
XVI Liceum Ogólnokształcące Specjalne Branżowa Szkoła Specjalna I Stopnia nr 7
XVII Liceum Ogólnokształcące
Katolickie Liceum Ogólnokształcące
Zespół Szkół Plastycznych – Liceum plastyczne
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3
Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych
Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych
Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych
Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych

A do pokazania gdyńskie placówki mają wiele.

Uczniowie szkoły hotelarsko-gastronomicznej przygotowali pokaz barmański, zobaczymy także drona w akcji i gokarta z napędem elektrycznym na torze. Ekspozycję narzędzi do praktycznej nauki zawodu zaprezentuje „Chłodniczak”, klasa policyjna V LO da pokaz musztry paradnej. Będzie można zobaczyć jak się robi profesjonalny manicure, działać będą trzy stanowiska fryzjerskie, zobaczymy pokaz mody i fryzur. Nie zabraknie też bardziej technicznych prezentacji – działania programów księgowych, sprzętu geodezyjnego, a uczniowie „Budowlanki” wystąpią w stylizacjach… nowoczesnego budowlańca. Przedstawiona zostanie również oferta nowych zawodów w gdyńskich szkołach: opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej i florysta. – zachęca Emilia Koniuszewska z Wydziału Edukacji.

Zaplanowano też wielką strefę doradztwa zawodowego, gdzie m.in. będzie można wypełnić test predyspozycji zawodowych, a także sprawdzić swoje umiejętności w zawodach kreatywnych (warto przynieść własny szkicownik), takich jak grafik czy architekt.

Tradycyjnie giełda ze względu na bardzo dużą liczbę uczniów (w tym roku będziemy mieć w Gdyni prawie cztery tysiące absolwentów kończących podstawówki i gimnazja) odbywać się będzie w trzech grupach: w godz. 9.00-11.00, w godz. 11.00-13.00 i w godz. 13.00-15.00. Wszystkie aktywności 1 kwietnia odbędą się w Gdynia Arenie (ul. Kazimierza Górskiego 8).

Równolegle do giełdy odbywają się w mieście dni otwarte placówek oświatowych. Wszyscy absolwenci otrzymali też praktyczny informator. Wszystkie niezbędne informacje zarówno na temat giełdy, jak i rekrutacji znajdziemy w Niezbędniku absolwenta na stronie gdynia.pl.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek