Supermocni nauczyciele? Tylko w Gdyni! - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Supermocni nauczyciele? Tylko w Gdyni!

13
listopad
Supermocni nauczyciele? Tylko w Gdyni!

,,Uczę się w Gdyni. A jaka jest Twoja supermoc?’’ Oto hasło tegorocznej kampanii edukacyjnej skierowanej do uczniów gdyńskich szkół oraz ich rodziców. Celem akcji jest również podkreślenie roli nauczycieli – autorytetów, superbohaterów – jako osób codziennie stawiających czoło wyzwaniom edukacyjnym. W dodatku robiąc to z prawdziwą pogodą ducha i radością.

Czy wiesz, z jakiego przedmiotu gdyńscy maturzyści w 2018 roku byli bezkonkurencyjni? Ile średnio procent gdyńscy maturzyści uzyskali z matury z języka angielskiego? Czy wiesz, że uczniowie z Gdyni znajdują się wśród 25 najlepszych maturzystów w Polsce?

Na gdyńskich chodnikach pojawił się quiz edukacyjny, który nie tylko ma sprawdzić co o gdyńskiej edukacji wiedzą mieszkańcy miasta, ale przede wszystkim ma podkreślać sukcesy uczniów i nauczycieli.

W Gdyni pojawiły się także instalacje złożone ze starych szkolnych ławek i krzeseł. Pomalowane na biało zwracają uwagę przechodniów. Nie tylko symbolizują gdyńskie szkoły, ale także podkreślają ich sukcesy edukacyjne, dzięki informacjom naklejonym na blatach ławek. Instalacje pojawiły się między innymi w Parku Rady Europy, przed SKM Gdynia Główna, przy Skwerze Kościuszki czy przy Stadionie Miejskim.

Powód? ,,Uczę się w Gdyni. A jaka jest Twoja supermoc?’’, czyli niestandardowa kampania informacyjna wykorzystująca między innymi formułę gry miejskiej oraz reklamę w przestrzeni miejskiej. Kampania rozpoczęła się spotem, w którym dwójka młodych bohaterów przemierza Gdynię i zdobywa punkty, jak w grze komputerowej.  Wszystko to, aby pokazać doskonałe statystyki dotyczące sukcesów gdyńskich uczniów oraz poziomu nauczania w szkołach w Gdyni miejskiej.

A czy gdyńscy nauczyciele mają supermoc? Tak!

Kolejnym punktem kampanii jest pokazanie sukcesów dziewięciu pedagogów z Gdyni, którzy wyróżniają się swoim podejściem do nauczania –  są inicjatorami edukacyjnych akcji i wydarzeń oraz laureatami nagród. Plakaty stworzone w technice 3D z wizerunkiem super nauczycieli pojawiły się w wielu miejscach w Gdyni.

– Osiągnięcia uczniów oraz pedagogów są tym, czego wszyscy potrzebujemy, by śmiało i odważnie myśleć o przyszłości gdyńskiej młodzieży i naszego miasta – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Celem kampanii jest zwrócenie uwagi, że niezwykłe sukcesy, które odnosi Gdynia w edukacji, to przede wszystkim efekt współpracy wielu środowisk, w tym niezwykłej pracy nauczycieli. Dlatego przedstawiamy ich sylwetki, jako symboliczne postaci gdyńskiego świata szkolnictwa.

Na plakatach 3D znalazło się dziewięcioro nauczycieli: Anna Ćwiklińska-Rutka, Anna Zięba, Beata Stenzel, Ewa Zajkowska, Iwona Chudyszewicz, Małgorzata Brodecka, Patrycja Szemis, Ryszard Szubartowski oraz Waldemar Podgórski.

Jak to być superbohaterem? – zastanawia się Anna Zięba, nauczyciel roku 2017/2018 z SP 39 w Gdyni. – W ogóle się nie czuję, abym nim była. Superbohaterowie to moi uczniowie, którzy z uśmiechem na ustach wchodzą do klasy. 

Trzeba mówić o pracy nauczycieli, a naprawdę jest o czym, bo dużo dobrego dzieje się w gdyńskiej edukacji – dodaje Iwona Chudyszewicz, nauczucielka z SP 40 w Gdyni.To bardzo miłe, kiedy ktoś dostrzeże i doceni twoją pracę. Ten tytuł również do czegoś zobowiązuje i mobilizuje do dalszej pracy.

Kampania ma na celu podkreślenie sukcesów gdyńskiej edukacji. Efekty pracy uczniów i nauczycieli przełożyły się na realne wyniki , choćby najlepszy średni wynik tegorocznych matur w Trójmieście. Wytrwałe działania uczniów i ich wychowawców zaowocowały, między innymi,  najwyższą punktacją w konkursie na XVIII Festiwalu im. Nicolo Paganiniego w Parmie, IV miejscem na Światowej Olimpiadzie Kreatywności DI w Knoxville w USA, srebrnym medalem na XXX Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Japonii, czy brązowym medalem w Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej w Szwecji.

 

  • Nadszedł czas, aby wszystkich bohaterów gdyńskiej edukacji przedstawić światu, fot. gdynia.pl

Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek