Sukcesy uczniów Szkoły Muzycznej w Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Sukcesy uczniów Szkoły Muzycznej w Gdyni

21
lipiec
Sukcesy uczniów Szkoły Muzycznej w Gdyni

Tradycyjnie koniec roku szkolnego to czas podsumowań osiągnięć uczniów. Ich olbrzymią liczbą mogą się szczycić podopieczni Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni. Młodzi artyści tylko w drugim semestrze wzięli udział w ponad 70 konkursach, zdobywając często najwyższe laury.  

Szkoły muzyczne to odrębne placówki, które w przeciwieństwie do zwykłych szkół nie edukują w systemie ogólnokształcącym, a skupiają się na stworzeniu uzdolnionym muzycznie dzieciom możliwość indywidualnego, nieodpłatnego kształcenia. Młodzi muzycy z Gdyni na co dzień kształcą się więc w regularnych szkołach na terenie miasta, a dodatkowo uczęszczają na zajęcia Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego. Co roku lista ich osiągnięć na polu muzyki jest niezwykle długa. Nazwiska młodych z Gdyni znane są w całej Polsce, ale także w Europie i na świecie.

– Uczniowie szkoły muzycznej często od najmłodszych lat szlifują naukę gry na wybranych przez siebie instrumentach pod okiem wysoko wykształconej kadry nauczycieli z gdyńskiej Szkoły Muzycznej. Ich talent co roku owocuje zdobyciem kolejnych nagród. Sukcesy tych młodych ludzi są dowodem na to, że ciężka praca, zaangażowanie i pasja przynoszą wspaniałe rezultaty. Konkursy muzyczne stanowią doskonałą platformę dla młodych talentów, umożliwiając im pokazanie swoich umiejętności, wyrazu artystycznego i oryginalności – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. Jakości życia.

Tylko w drugim semestrze roku szkolnego podopieczni szkoły muzycznej z sukcesami wzięli udział w 76 konkursach. Wśród nich były konkursy ogólnopolskie z długą tradycją takie jak: XXIII Festiwal Pianistyczny im. Izy Garglinowicz w Olsztynie, XXVI Konfrontacje Gitarzystów w Pucku czy XXIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „MUZYKA POLSKA I NIE TYLKO” w Gorzowie Wielkopolskim. Oprócz tego młodzi artyści zdobyli uznanie w konkursach międzynarodowych. Rywalizowali podczas takich zmagań jak International Music Competition Rising Talents of Europe w Londynie czy International Competition „Euterpe Music Awards” w Berlinie, ale także brali udział w konkursach w formule online jak King’s Peak International Music Competition odbywający się w Stanach Zjednoczonych czy Swiss International Music Competition odbywający się w Szwajcarii.

Uczniowie szkoły I stopnia rywalizowali w 43 zmaganiach, w kolejnych udzielali się uczniowie szkoły II stopnia. Młodzi muzycy osiągnęli na konkursach wiele sukcesów uzyskując łącznie ponad 150 nagród i wyróżnień trzykrotnie zdobywając Grand Prix, czterdzieści razy zajmując I miejsce, trzydzieści razy II, trzydzieści pięć razy trzecie. Ponadto zdobyli 43 wyróżnienia i sporo nagród specjalnych takich jak: Tytuł Osobowości, Nagroda Specjalna dla Najlepszego Uczestnika, Nagrody Specjalne Excellent Musicianship Award Special Prize, Nagroda Specjalna Technical Brilliance Special Award, Nagroda Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Poniżej załączamy listę wyróżnionych i nagrodzonych uczniów w II semestrze roku szkolnego 2022/2023.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

fot.: Tylko w drugim semestrze roku szkolnego uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni wzięli udział w ponad 70 konkursach // fot. Zuzanna Kasprzyk

 


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek