Stwórzmy razem „Strategię Zdrowia dla Gdyni” - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Stwórzmy razem „Strategię Zdrowia dla Gdyni”

11
czerwiec
Stwórzmy razem „Strategię Zdrowia dla Gdyni”

Powstaje „Strategia Zdrowia dla Gdyni na lata 2022-2026”. Dokument określi kierunki i priorytety działań gdyńskiego samorządu w zakresie zdrowia mieszkańców w najbliższych latach. Każdy gdynianin może pomóc go stworzyć.

– Jakość i długość życia mieszkańców Gdyni są priorytetem inicjatyw podejmowanych przez gdyński samorząd. O zdrowie mieszkańców dbamy, prowadząc działania w różnych obszarach życia. W Gdyni są realizowane programy polityki zdrowotnej, m.in. leczenia nadwagi i otyłości, profilaktyki raka piersi i cukrzycy czy też wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Organizujemy także szczepienia przeciwko pneumokokom i ochronne dla dziewczynek w wieku 13-14 lat przeciwko zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia. – Obecnie przystępujemy do opracowania strategii polityki zdrowotnej na lata 2022-2026. Bardzo ważne jest dla nas zdanie mieszkańców. Serdecznie zapraszam wszystkich gdynian do zaangażowania się w powstanie „Strategii Zdrowia dla Gdyni”. Stwórzmy ją razem.

W najbliższym czasie Gdynia przeprowadzi szereg badań i analizę danych epidemiologicznych oraz jakości opieki zdrowotnej w mieście.

– W pracach nad strategią istotne jest to, aby umożliwić mieszkańcom Gdyni wyrażenie swojej opinii. Dlatego zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety. Chcemy poznać Państwa spostrzeżenia – mówi Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia, które koordynuje całość prac. – Ankieta jest dostępna na stronie Gdyńskiego Centrum Zdrowia. Na Państwa opinie i sugestie czekamy do 18 czerwca.


W ankiecie padają pytania dotyczące zarówno postrzegania i korzystania z usług zdrowotnych, ale także infrastruktury miejskiej czy programów profilaktycznych realizowanych przez samorząd Gdyni. Jest też miejsce na przekazanie własnych spostrzeżeń i uwag.

Wyniki ankiety w połączeniu z innymi pozyskanymi już danymi posłużą do dalszej analizy i finalnie do wypracowania końcowego dokumentu.

Respondenci, którzy wyrażą zgodę i przekażą w formularzu swoje dane kontaktowe, zostaną zaproszeni do dalszych rozmów w formie pogłębionych wywiadów.

W przypadku trudności z dostępem do internetu, istnieje także możliwość wypełniania kwestionariusza przy stanowisku komputerowym w siedzibie Gdyńskiego Centrum Zdrowia przy ul. Władysława IV 43. Można to zrobić od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 16.00
 
Ankieta jest dostępna na stronie: https://bit.ly/3g8qTyR.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek