Spotkań ekonomicznych dla gdyńskich uczniów ciąg dalszy - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Spotkań ekonomicznych dla gdyńskich uczniów ciąg dalszy

20
listopad
Spotkań ekonomicznych dla gdyńskich uczniów ciąg dalszy

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, podpisał porozumienie, które stanowi kontynuację rozpoczętej w 2017 r. współpracy ze Związkiem Banków Polskich oraz Warszawskim Instytutem Bankowości. Porozumienie dotyczy kontynuacji działań w zakresie edukacji ekonomicznej mieszkańców naszego miasta. Oznacza to, że pracownicy instytucji bankowych przez kolejne trzy lata będą wprowadzać gdynian, w tym uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych, w świat codziennych finansów tak, by na starcie w dorosłość potrafili właściwie wykorzystywać dostępne usługi finansowe.

Konsekwentnie i z ogromnym zaangażowaniem poszerzamy ofertę programów edukacyjnych dla gdyńskich uczniów na tym polega systemowe wspieranie młodych gdynian w budowaniu innowacyjnych, proprzedsiębiorczych i otwartych postaw. Stąd, od ponad trzech lat współpracujemy z instytucjami sektora bankowego i chcemy to kontynuować. Nasi uczniowie otrzymują rzetelną i praktyczną wiedzę m.in. na temat oszczędzania, mądrego inwestowania, rynków finansowych, systemu bankowego w Polsce i Europie, czy szeroko rozumianej przedsiębiorczości.
Nasze zaangażowanie i popularność edukacji finansowej wśród uczniów doceniono w 2019 r. podczas ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości – Gdynia została wyróżniona w kategorii najbardziej aktywnych jednostek samorządu terytorialnego. Nie mam wątpliwości, że jest to właściwy kierunek w rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży
mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Niezmienną popularnością wśród uczniów gdyńskich szkół cieszy się program BAKCYL, polegający na prowadzeniu lekcji z zakresu ekonomii przez wykwalifikowanych pracowników banków. Dzięki nim dzieci i młodzież mają doskonałą okazję, by zdobyć wiedzę bezpośrednio od praktyków, dla których finanse nie mają tajemnic. Z uwagi na epidemię koronawirusa zajęcia w tym roku szkolnym będą prowadzone w formule online.

Ponadto, zaplanowano także inspirujące tematyczne spotkania z udziałem kadry zarządczej banków
i inne ciekawe wykłady. Uczniowie będą mogli również wziąć udział w Europejskim Quizie Finansowym, konkursie „Score Hunter” czy „Milion na Bank”.

Celem projektu edukacji finansowej pn. „Bankowcy dla Edukacji” jest wspieranie działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii, finansów, cyberbezpieczeństwa oraz gospodarki elektronicznej.

Małgorzata Chudzińska, Wydział Edukacji


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek