Rząd zapowiada łagodzenie obostrzeń od 18 maja - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Rząd zapowiada łagodzenie obostrzeń od 18 maja

13
maj
Rząd zapowiada łagodzenie obostrzeń od 18 maja

W najbliższy poniedziałek, 18 maja, wprowadzony zostanie III etap tzw. „nowej normalności”. W związku z nim zniesione zostaną kolejne ograniczenia wcześniej wprowadzone przez rząd – ponownie otwarte zostaną salony kosmetyczne i fryzjerskie, a także niektóre lokale gastronomiczne. Zmiany dotyczą też funkcjonowania placówek oświatowych.

O wprowadzeniu III etapu odmrażania gospodarki poinformował podczas konferencji prasowej 13 maja premier RP w towarzystwie ministrów zdrowia i edukacji.

Od poniedziałku, 18 maja br. uruchamiamy kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół, wybranych placówek oświatowych, bezpośredniego prowadzenia zajęć specjalistycznych z dziećmi posiadającymi opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju i uczniami posiadającymi orzeczenie. Przywracamy również możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkolnictwie branżowym. W kolejnych tygodniach przywrócimy zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej, umożliwimy realizację praktyk zawodowych u pracodawców w klasach III technikum oraz prowadzenie w szkołach konsultacji dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i absolwentów szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do egzaminów, następnie dla uczniów wszystkich pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży. – czytamy w komunikacie Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szczegóły planowanych zmian: www.gov.pl/web/edukacja/co-ze-szkolami-do-wakacji

Miasto Gdynia pozostaje w oczekiwaniu na stosowne rozporządzenia oraz wytyczne sanitarne, aby móc przygotować placówki do zapowiadanych zmian.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek