Rusza Virtual Gdynia Business Week 2021 - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Rusza Virtual Gdynia Business Week 2021

04
maj
Rusza Virtual Gdynia Business Week 2021

Chcesz poznać od podszewki tajniki biznesu? Kreatywnie spędzić czas z rówieśnikami z zagranicy? Zobaczyć, że internet to okno na świat? Dołącz do Virtual Gdynia Business Week 2021 i przekonaj się, że warsztaty online mogą być pełne pozytywnej energii.

Virtual Gdynia Business Week 2021 to wirtualna wersja programu Gdynia Business Week, od lat cieszącego się dużym zainteresowaniem lokalnej młodzieży. Podczas pięciodniowych warsztatów online, prowadzonych w pełni w języku angielskim, uczniowie uczą się podstaw biznesu od międzynarodowych instruktorów reprezentujących specjalizujące się w tym temacie różnorodne firmy i instytucje.

W wydarzeniu mogą wziąć udział uczniowie gdyńskich szkół średnich w wieku 14-18 lat, którzy posługują się językiem angielskim na poziomie B2/C1. Uczestnicy, wraz z rówieśnikami z zagranicy, zostaną podzieleni na grupy, a ich zadaniem będzie stworzenie innowacyjnego produktu i dobrze prosperującej firmy. Program zajęć oferuje różnorodne ćwiczenia i wykłady oraz kreatywne gry, podczas których profesjonalna kadra będzie dzielić się wiedzą i doświadczeniem z zakresu zasad funkcjonowania przedsiębiorstw i efektywnego prowadzenia biznesu. Uczniowie dowiedzą się m.in. jak z sukcesem przeprowadzić kampanię marketingową i promocyjną oraz odczytywać analizy biznesowe. Ze względu na pracę w grupie, będą mogli nauczyć się konstruktywnego działania w zespole, a dzięki autoprezentacjom poznają sposoby na radzenie sobie z tremą, gdy w grę wchodzą wystąpienia publiczne. A to wszystko w pozytywnej, pełnej energii atmosferze, ponieważ celem programu jest odnalezienie najlepszych cech i mocnych stron każdego z uczestników.

W tym roku oferta programu została wzbogacona o dodatkowe profile tematyczne. Poza Business Week i Advanced Business Week (dla absolwentów poziomu podstawowego) będzie można wziąć udział w Clean Energy Week oraz Telehealth/Healthcare Week.

Co trzeba zrobić?

Zadaniem uczestników Clean Energy Week będzie zaprojektowanie firmy zajmującej się tematyką odnawialnych źródeł energii oraz stworzenie produktu, który będzie nieść korzyści dla klimatu. Uczniowie poszerzą wiedzę z zakresu tak istotnego i coraz bardziej popularnego przemysłu odnawialnych źródeł energii oraz dowiedzą się więcej na temat kariery w tym obszarze. Profesjonalni liderzy przybliżą im tematykę unikalnych wyzwań, jakim trzeba stawić czoła zajmując się tą wyjątkową branżą.

Podczas Healthcare Week uczniowie będą musieli stworzyć koncepcję bezpiecznej, etycznej i dostępnej finansowo przychodni zdrowia. Podczas trwania programu będą próbowali odpowiedzieć na pytanie jak rozwiązać część największych światowych kryzysów dotyczących opieki zdrowotnej, jednocześnie utrzymując opłacalność placówki, tak by zapewnić opiekę dla osób, które jej potrzebują. Każdej z drużyn zostanie przypisany konkretny problem – np. rak piersi, cukrzyca czy AIDS. Ich zadaniem będzie wymyślenie innowacyjnych metod zapobiegawczych, terapii lub leków. Uczniowie dowiedzą się o możliwościach rozwoju kariery w opiece zdrowotnej oraz technologii opieki zdrowotnej. Wiedzę z tej branży będą im przekazywać profesjonaliści z jednostek zajmujących się nauczaniem umiejętności medycznych z prestiżowych uniwersytetów.

Nowością będzie również możliwość dołączenia do programu w jednym z pięciu terminów:

21-25 czerwca (profile Business i Telehealth/Healthcare)

28 czerwca – 2 lipca (profile Business, Advanced Business i Clean Energy)

12 – 16 lipca (profile Business i Clean Energy)

26 – 30 lipca (profile Business, Advanced Business, Telehealth/HealthCare)

09 – 13 sierpnia (profile Business, Advanced Business, Telehealth/HealthCare i Clean Energy)

Virtual Gdynia Business Week 2021 jest częścią amerykańskiego programu Washington Business Week. Ze względu na to, godziny wirtualnych spotkań dostosowane są do lokalnego czasu stanu Washington.

Organizatorem programu jest Miasto Gdynia wraz z Foundation for Private Enterprise Education.

Tegorocznym partnerami wydarzenia są: C. Hartwig Gdynia, Refinitiv (an LSEG Business), Microsoft, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Centrum Nauki EXPERYMENT, Jit Team oraz Invest in Pomerania.

Rekrutacja do wszystkich programów rozpocznie się już 1 maja! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje limit miejsc.

SKYROCKET YOUR CAREER!

Zapisy na: www.gdyniabusinessweek.pl – zakładka Rekrutacja

Więcej informacji: www.gdyniabusinessweek.pl oraz Facebook i Instagram programu.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek