Rusza rekrutacja do szkół średnich - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Rusza rekrutacja do szkół średnich

14
maj
Rusza rekrutacja do szkół średnich

W poniedziałek, 17 maja rusza rekrutacja do gdyńskich liceów, techników i szkół branżowych. Dokładnie od godz. 8:00 będzie można składać wnioski o przyjęcie do klas pierwszych. Na kandydatów czeka blisko 2,2 tys. miejsc.

– Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji w życiu każdej osoby  – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – To decyzja, która będzie wpływała na późniejszą drogę zawodową i rozwój przyszłej kariery. Jestem przekonany, że w gdyńskiej szkole znajduje się klasa o wymarzonym profilu i zawodzie, w której nauka będzie kolejnym szczeblem do realizacji planu, jakim jest zdobycie upragnionego zawodu. Życzę powodzenia w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Samorządowe szkoły ponadpodstawowe w roku szkolnym 2021/2022 przygotowały ok. 2,2 tys. miejsc. Najwięcej, bo aż 1 147  – licea ogólnokształcące, technika –768, a branżowe szkoły I stopnia – 240 miejsc.

Aby pomóc młodzieży w wyborze szkoły przygotowaliśmy informator. Jest on drogowskazem i przewodnikiem po bogatej ofercie edukacyjnej gdyńskich placówek. Można w nim również znaleźć informacje o osiągnięciach uczniów, dostępnych pozalekcyjnych aktywnościach, a także wskazówki dotyczące wsparcia doradcy zawodowego.

by pomóc młodzieży w wyborze szkoły przygotowaliśmy informator. Jest on drogowskazem i przewodnikiem po bogatej ofercie edukacyjnej gdyńskich placówek. Można w nim również znaleźć informacje o osiągnięciach uczniów, dostępnych pozalekcyjnych aktywnościach, a także wskazówki dotyczące wsparcia doradcy zawodowego.

Informator o gdyńskich szkołach ponadpodstawowych

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych będzie prowadzona wyłącznie elektronicznie pod adresem

Ósmoklasiści z gdyńskich szkół samorządowych zalogują się wykorzystując loginy i hasła, które otrzymali w swojej szkole podstawowej. Natomiast uczniowie z innych szkół i miejscowości będą musieli założyć konto samodzielnie.

Ważne terminy w procesie rekrutacji


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek