Rusza kurs nauki polskiego jako obcego dla nauczycieli - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Rusza kurs nauki polskiego jako obcego dla nauczycieli

17
maj
Rusza kurs nauki polskiego jako obcego dla nauczycieli

Ogromne zainteresowanie najnowszym kursem dla nauczycieli, którzy chcą uczyć języka polskiego jako obcego, organizowanym przez Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Na zajęcia, które starują w maju zostało zaledwie kilka wolnych miejsc, ale już w planie są kolejne edycje kursu.

 

Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, realizuje niezwykle innowacyjny, autorski program, który pozwoli nauczycielom uczyć języka polskiego jako obcego.  Kurs jest wyjątkowy dlatego, że adresowany jest nie tylko dla polonistów, bądź filologów, ale także nauczycieli przedmiotów ścisłych bądź artystycznych. Program zakłada, że nauczyciel będzie miał możliwość nauki języka polskiego swoich uczniów w trakcie prowadzonych przez siebie zajęć, niezależnie od ich charakteru.

– To bardzo ciekawy pomysł, którego celem jest nie tylko pomoc dzieciom, by jeszcze lepiej posługiwały się językiem polskim, ale również nauczycielom, którym nie jest łatwo prowadzić zajęcia w klasach wielokulturowych – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Mamy w Gdyni wyjątkowe środowisko edukacyjne, które niezwykle szybko odpowiada na potrzeby zmieniającego się świata. Mamy nauczycieli, którzy chcą się dokształcać, aby móc swoją misję wykonywać jak najlepiej. Bardzo się cieszę, że takie innowacyjne działania, jak to, realizowane przez Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, dzieją się w naszym mieście.

Pierwsza edycja kursu zaczyna się już 20 maja i będzie realizowana w weekendy. Zainteresowanie ze strony nauczycieli zaskoczyło organizatorów.

– Mamy prawie komplet chętnych, zostały pojedyncze wolne miejsce – mówi Wojciech Jankowski, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. – Nasz kurs nauki języka polskiego, jako języka obcego poprowadzi pani Elżbieta Abramowicz, nauczycielka języka polskiego w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni i doradca metodyczny w Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Zawodowego. Jeżeli liczba chętnych nadal będzie rosła, zaplanujemy kolejne edycje wydarzenia.

Kurs będzie wynosił dwadzieścia  godzin, będzie odbywał się Centrum Nauki Eksperyment. Aby się zapisać, trzeba być nauczycielem, zgłoszenia można wysłać przez stronę Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

– Zapraszamy na kurs nauczania języka polskiego jako obcego, na tych warsztatach zaprezentujemy państwu metody tworzenia narzędzi dydaktycznych – mówi Elżbieta Abramowicz z XIV Liceum Ogólnokształcącego. – Kurs przeznaczony jest nie tylko dla nauczycieli polonistów ponieważ wprowadzamy metody wprowadzenia języka polskiego nie tylko w ramach zajęciach językowych, ale również na takich jakich przedmiotach jak geografia, chemia fizyka i biologia.

Zajęcia są finansowane z udziałem Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

fot. Kurs poprowadzi doświadczona specjalistka, Elżbieta Abramowicz // fot. Filip Śmigielski


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek