Rośnie nowa szkoła w Wielkim Kacku - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Rośnie nowa szkoła w Wielkim Kacku

30
styczeń
Rośnie nowa szkoła w Wielkim Kacku

Rośnie najnowsza placówka edukacyjna w Gdyni, która budowana jest w centrum Wielkiego Kacka. Pierwsi uczniowie pojawią się tu już w roku szkolnym 2024/2025. Wcześniej, tuż po przyszłorocznych feriach, zaplanowano otwarcie przedszkola.

Nową placówkę edukacyjną, w której obok szkoły podstawowej znajdzie się przedszkole i żłobek przy ulicy Radosnej buduje Fundacja Leśny Instytut Montessori.

Fundacja prowadzi już placówki edukacyjne w Gdańsku i Miszewku. Pierwsi uczniowie rozpoczną naukę w murach placówki przy ul. Radosnej 10 jesienią 2024 roku. Natomiast już po przyszłorocznych feriach planowane jest uruchomienie żłobka i przedszkola.

– Szkoła w tej części miasta jest bardzo potrzebna – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Jako samorząd, cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z fundacją, która nie tylko oferuje wysoki poziom kształcenia, ale także sama finansuje budowę na własnej działce, samorząd użyczył na ten cel sąsiadujący teren, na którym powstanie duży plac zabaw. To współpraca atrakcyjna dla obu stron, ale najbardziej dla mieszkających w okolicy dzieci.

Prace przy ulicy Radosnej idą pełną parą, w czterokondygnacyjnym budynku, powstanie m.in. dziesięć dużych, przeszklonych sal zajęciowych, gabinety do pracy indywidualnej, pokoje nauczycielskie, a także plac zabaw. Liczba dzieci uczęszczających na zajęcia do placówki na każdym poziomie edukacji będzie systematycznie wzrastać – w pierwszym roku działalności wyniesie 50, a w kolejnych wzrośnie do 150 osób.

– Placówka będzie działać w systemie Montessori – mówi Łukasz Szulc, wiceprezes fundacji „Leśny Instytut Montessori”. – Trwają intensywne prace budowlane. Projekt uwzględnia wszystkie potrzeby dzieci. Budynek będzie nowoczesny i w pełni funkcjonalny, a także dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.

Przypomnijmy, że metoda Montessori to system wychowawczy opracowany przez włoską lekarkę i psycholog – Marię Montessori. Jedną z głównych zasad pedagogiki w tym obszarze jest założenie, że dzieci różnią się od siebie i dlatego trzeba zapewnić im możliwości wszechstronnego rozwoju w oparciu o indywidualnie dopasowany plan rozwoju przygotowany dla każdego dziecka. Fundacja Leśny Instytut Montessori ma ogromne doświadczenie w edukacji tą metodą.

Prace na budowie


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek