Przyszłość edukacji zaczyna się w Gdyni - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Przyszłość edukacji zaczyna się w Gdyni

04
maj
Przyszłość edukacji zaczyna się w Gdyni

Trwają zapisy na warsztaty edukacyjne, dla dyrektorów, nauczycieli i przedstawicieli organu prowadzącego, które, w ramach III Pomorskiego Hackathonu, organizuje Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się 26 maja w godzinach 13.00-17.40 w budynku ZSO nr 8 w Gdyni przy ulicy Wiczlińskiej 50 a.

Pomorski Hackathon dla Uczniów Szkół Średnich odbywa się przy wsparciu technologicznym i mentoringowym firm: Microsoft dla Edukacji, Intel Polska, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni Microsoft Showcase School oraz patronatem Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Wydarzenie polega na tworzeniu przez uczniów cyfrowych rozwiązań, poruszających się w kategorii BACK TO THE FUTURE.

– Nie przez przypadek w naszym mieście działa jedyna z wyjatkowych Microsoft Showcase School – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie tej szkoły tworzą naukę przyszłości: otwartą na nowe technologie, ale również na relacje między ludźmi. Wydarzenie edukacyjne, które w ramach Hackathonu przygotowali nasi eksperci jest innowacyjne i ma bardzo interesujący program. Zachęcam wszystkie osoby związane z edukacją do udziału.

Tematyka tegorocznego Hackathonu to: „Przyszłość jest teraz i umożliwiają wszechstronny rozwój kompetencji zarówno cyfrowych jak i miękkich”.

– Wydarzenie kierowane do wszystkich, którzy chcą w przyjemny sposób rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, tak aby w jak najbardziej efektywny sposób wspierać młodych ludzi, ale także realizować swoje ambicje i pasje – informuje Joanna Szymańska, wicedyrektor ZSO nr 8 w Gdyni, która wraz z Dorotą Gorzejewska, również z ZSO nr 8, organizuje wydarzenie przy wsparciu merytorycznym i szkoleniowo-technicznym nauczycieli i uczniów 17 LO.

Harmonogram obejmuje panel dyskusyjny o edukacji z udziałem Agnieszki Kamińskiej- Klimczyk, zastępcy Wydziału Edukacji Miasta Gdyni, dr Marcina Szulca, prof.UG, Oktawii Gorzeńskiej – edukatorki i autorki publikacji o edukacji, Rafała Juszczyka – dyrektora Szkoły Podstawowej w Pogórzu i eksperta edukacyjnego w Octoschool, Przedstawiciela Rady Rodziców I przedstawiciela samorządu Uczniowskiego 17 LO w Gdyni.
Panel będzie moderował uczeń 17 LO w Gdyni. Uczniowie 17-stki w tym czasie również będą gospodarzami Konferencji Samorządów Uczniowskich.
Dyrektorzy i przedstawiciele organu prowadzącego zostaną zaproszeni na specjalnie dla nich przygotowane przez firmę Microsoft szkolenie” Power School-jak zaoszczędzić czas w szkole”. Szkolenie koordynuje Ewa Kołodziejczyk – Industry Executive Education-Microsoft. Zapoznają się ze wspaniałymi narzędziami, które w znaczny sposób usprawniają i porządkują pracę.

Nauczyciele zostaną zaproszeni na następujące warsztaty:

Link dla dyrektorów i organów prowadzących

Lista dla nauczycieli


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek