Szkoły średnie zapraszają kandydatów - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Szkoły średnie zapraszają kandydatów

04
maj
Szkoły średnie zapraszają kandydatów

Trwające Dni Otwarte w gdyńskich szkołach średnich budzą ogromne zainteresowanie ósmoklasistów. Kandydaci właśnie tworzą listy preferencyjne szkół, w których chcieliby się uczyć. Gdynia jest jednym z niewielu miast w Polsce, która nie wprowadziła limitów w tym zakresie.

Skąd takie duże zainteresowanie Dniami Otwartymi? Ponieważ to najlepszy moment, aby sprawdzić jak wymarzona szkoła wygląda, porozmawiać z nauczycielami, uczniami, poczuć atmosferę miejsca, w którym dzisiejsi ósmoklasiści spędzą najbliższe cztery albo pięć lat. W tym roku do szkół średnich idzie rocznik, który zaczynał podstawówkę w wieku sześciu lat. Dlatego m.in. dla tych osób wizyta w szkole średniej jest bardzo pomocna i pozwala również lepiej poradzić sobie z lękami związanymi z egzaminem.

– Zachęcam ósmoklasitów do skorzystania z tej możliwości, bo pozwala ona eksperymentalnie sprawdzić jaka jest szkoła, w której chcieliby się uczyć – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Gdyńskie szkoły są takie jak nasze miasto: nowoczesne, otwarte, patrzące w przyszłość. Mamy w Gdyni szczególne środowisko edukacyjne, pedagogów, którzy reagują bardzo szybko, dostosowując programy do stale zmieniającej się rzeczywistości. Gdyńskie szkoły można polecić każdemu, kto chce się rozwijać. Przed Wami wyjątkowa edukacyjna przygoda.

W Gdynia absolwenci mają do wyboru licea, w tym dwujęzyczne, oraz dla dzieci z orzeczeniami, technika, które reprezentują wysoki poziom w zakresie edukacji specjalistycznej i szkoły branżowe.

– Dni otwarte w II Liceum Ogólnokształcącym to już tradycja naszej szkoły – mówi Elżbieta Zaręba, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi. – Cała organizacja spoczywa na samorządzie uczniowskim, zawsze jest to ich propozycja, to oni reprezentują szkołę. Naprawdę widać, że zależy im, aby do ich szkoły przyszli jak najlepsi uczniowie.

Obecni licealiści są przekonani, że wizyta podczas dni otwartych pomoże w podjęciu decyzji o wyborze szkoły.

– Zachęcamy bardzo, aby odwiedzać szkoły w czasie dni otwartych, ponieważ to świetna okazja, aby zobaczyć jak wygląda szkoła, w której chciałoby się kontynuować swoją naukę – przekonuje Marek, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w II LO.

Nowych szkół są niezwykle ciekawi ósmoklasiści.

– Byłam już w trzech liceach i jednym technikum – mówi Wiktoria. – Te wizyty zmieniły kolejność na mojej liście, którą już sobie przygotowałam. Początkowo chciałam iść do liceum, do którego mam blisko i łatwy dojazd. Teraz już wiem, że moja wymarzona szkoła jest nieco dalej, ale bardzo spodobała mi się atmosfera jaka tam panuje, a także nauczyciele. Na pierwszym miejscu stawiam więc teraz XVII Liceum.

Przed nami jeszcze kila Dni Otwartych:

  • XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi – 31 maja, godz. 14.30-16.30Szkoła Specjalna Przyspasabiająca do Pracy nr 1 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 – 16 maja, godz. 10.00-13.00, 17 maja, godz.10.00-13.00
  • Szkoła Muzyczna I i II stopnia – 19 maja, godz. 16.00-19.00 SM I st.; 20 maja, godz. 11.00-14.00 SM II st.
  • W wyborach może też pomóc informator, który można pobrać pod tym linkiem.

Tak wyglądały Dni Otwarte w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych // fot. Filip Śmigielski


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek