Przedszkole nr 16 zmienia się dla dzieci - Gdynia Edukacyjna
Menu górne

Aktualności

Przedszkole nr 16 zmienia się dla dzieci

29
czerwiec
Przedszkole nr 16 zmienia się dla dzieci

Będzie milej, cieplej i… oszczędniej. Dzieci z Przedszkola nr 16 przy ul. Jana z Kolna 29 w Gdyni we wrześniu wrócą do odmienionej placówki.

– Przedszkola w Gdyni to przede wszystkim dzieci, ich rodzice, doskonała kadra pedagogiczna i zaangażowani pracownicy administracji i obsługi. W trosce o ich komfort nieustannie podwyższamy jakość infrastruktury, remontujemy i odnawiamy placówki. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Termomodernizacje to jednak nie tylko inwestycje poprawiające stan obiektów, ale i źródło oszczędności w kolejnych latach, a także wyraz naszej troski o środowisko.

Dzięki pracom remontowym, które potrwają do końca sierpnia 2020 roku docieplone zostaną ściany nadziemne piętrowej części budynku. Odnowiony zostanie również taras, a także schody zewnętrzne. Zwiększy to bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z budynku. Łączny koszt inwestycji to 149 814,00 zł brutto.

– 55-letni budynek przedszkola wymagał generalnego remontu nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim eksploatacyjnych. – mówi Jolanta Sobótka, dyrektor Przedszkola nr 16 – Wysokie rachunki za ogrzewanie czy problemy z wilgocią w niektórych pomieszczeniach spowodowane były przemarzaniem ścian. Nasze przedszkole po termomodernizacji stanie się nowoczesne nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Poprawi się również bezpieczeństwo dzieci i innych osób przebywających w przedszkolu. Remont wzbudza ogromne zainteresowanie wśród rodziców i okolicznych mieszkańców. Wszyscy zachwycają się nową elewacją i nie mogą doczekać się efektu końcowego. Po takim remoncie przedszkole będzie służyło kolejnym pokoleniom przez następne 55 lat i dłużej.

Ostatnie miesiące to czas jeszcze intensywniejszych inwestycji w infrastrukturę edukacyjną w Gdyni. Szereg placówek przeprowadza termomodernizacje i remonty budynków oraz terenów przyszkolnych.

W ramach projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gdyni” zmieniają się placówki w całym mieście. Zaawansowane prace trwają w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Wrocławskiej 52, Szkole Podstawowej nr 52 przy ul. Okrzei 6, Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Stawnej 4/6, Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych im. Sambora 48, a także VI i XIV Liceum Ogólnokształcącym. Rozbudowuje się Szkoła Podstawowa nr 16, która zyska dodatkową salę gimnastyczną, modernizację budynków i dziedziniec zaprojektowany przez samych uczniów tej placówki.


Wróć do listy Następny wpis
Przejdź na początek